Biztweet Exclusive: Spory i nové projekty

Listopad přinesl několik zajímavých podnikatelských plánů. Často soupeří s představami ochranářů a evropskými regulacemi životního prostředí. Biztweet Exclusive.

Konflikt dvou táborů často vede k soudním sporům, nebo populistickým výkřikům hrozícím finančními škodami a bouření se proti sobě jednotlivých částí společnosti.

Faktem je, že tak Slovensko, jako i Česká republika ani po letech v Evropské unii nepochopili v čem je hodnota životního prostředí a proč ji Brusel někdy až úzkostlivě chrání. Pro krásné země je často významnějším ekonomický prospěch malé skupiny občanů.

Velkou tématem uplynulých dní bylo kromě příjemně se oživujícího firemního sentimentu investic také aplikování nových legislativních prvků pro automatizovanou a digitalizovanou dobu.

Slováci soutěží, kdo získá frekvence pro superrychlý internet 5G, Češi pracují na definicích, které by přinesly jednotný rámec a nové chápání sdílené ekonomiky do státního hospodářství, ale hlavně legislativy.

Biztweet Exclusive: Nová legislativa a příprava na horší časy

Biztweet Exclusive: Slon v porcelánu a ovládnutí justice

Biztweet Exclusive: Slovenské emoce a české kauzy okolí Babiše

Hledáte dobré čtení o kauzách, které hýbou děním, propojeních politiků a oligarchů, či pohled za oponu byznysu? Biztweet Exclusive to všechno obsahuje.

Koupí magazínu také podpoříte novinářské tvorbu nezávislého projektu, který se věnuje investigativní žurnalistice a chybějícím ekonomickým analýzám v ní.

Listopadové číslo najdete na tomto linku, nebo v našem eshopu. Před nákupem stačí podstoupit rychlou registraci, kde nám postačuje váš email.