Biztweet Exclusive: Nová legislativa a příprava na horší časy

Státy hledají legislativní léky na přicházející krizi, ale stále jim chybí akceschopnost. Říjnové číslo Biztweet Exclusive.

V říjnu se Biztweet věnoval i velkým ekonomických otázkám. Například tomu, jak stát pracuje s investičními pobídkami. Sice na Slovensku i v Česku proklamuje pozitivní záměry a snahu pomáhat podnikatelskému prostředí, ve skutečnosti přehlíží některé v Evropě ověřené recepty.

Místo správně cílené podpory poctivých podnikatelů, kterým z objektivních příčin nevychází jejich plán, směřují státní pobídky často po klientelistické lince k podnikatelským projektům, které to nepotřebují, nebo nepředstavují udržitelný užitek.

Ten si jistě slibují od nových investic na východě Slovenska. Jednou z nich je kechněcká injekce do rozšíření výroby ve společnosti Swep. Nadnárodní koncern tam zaměstnává již více než 400 pracovníků, což dělá ze země pod Tatrami nejvýznamnější výrobní destinaci firmy.

Na Slovensku podobně jako v Česku stát připravuje strategii pro podporu alternativních paliv. Sice pozdě, ale přece.

V České republice aktuálně vláda připravuje strategii náhrady uhlíkových paliv za alternativy, kterou od ní požaduje Evropská unie.

Biztweet Exclusive: Slon v porcelánu a ovládnutí justice

Biztweet Exclusive: Slovenské emoce a české kauzy okolí Babiše

Biztweet Exclusive: Babiš se vrací do práce

Po dlouhé době se připravují i základní legislativní rámce pro sdílenou ekonomiku. V rámci ní se český parlament pokouší zmírnit rozdíly mezi konvenčními taxislužbu a digitálními platformami taxislužeb.

Hledáte dobré čtení o kauzách, které hýbou děním, propojeních politiků a oligarchů, či pohled za oponu byznysu? Biztweet Exclusive to všechno obsahuje.

Koupí magazínu také podpoříte novinářské tvorbu nezávislého projektu, který se věnuje investigativní žurnalistice a chybějícím ekonomickým analýzám v ní.

Říjnové číslo najdete na tomto linku, nebo v našem eshopu. Před nákupem stačí podstoupit rychlou registraci, kde nám postačuje váš email.