Biztweet Exclusive: Národ a boj se zahraničním nepřítelem s příchutí okurky

Boj se Sorosem, odmítání evropské pomoci a národní populismus. Nové číslo Biztweet Exclusive.

České dění se v létě kroutilo hlavně kolem jmenování a nejmenované ministra kultury. Zdánlivě nepochopitelný pat, který hrozil pádem vlády byl jen hrou o mocenské rozdělení v kabinetu. Pokud by ČSSD ustoupilo prezidentovi Zemanovi, ukázalo by slabost. Pokud by se mu postavilo a vystoupilo z vlády, Zeman by si postavil vládu vlastní, nominovanou svými poradci. Tak či onak svou bývalou stranu zase výrazně poškodil a o něco více posílil svou pozici vůči premiérovi Babišovi.

Slovenské léto charakterizovaly zarážející informace o plytkosti vrcholných představitelů státu a jejich komunikaci s mafiánem Marianem Kočnerem. To co se z jeho komunikace prokázalo potvrdilo dlouholeté veřejné tajemství o tom, že i malá skupina organizovaného zločinu dokáže ovládnout velkou část správy státu.

Nepříjemné dusno přerušovaly pouze psychotické změny v hlavě Igora Matoviče, který si podobně jako Richard Sulík rozbíjel stranu. Andrej Danko zaměstnal Slováky kromě debat o diktatuře svým stožárem, čímž zase z technikalie vyrobil národní třenice.

Země svorně rétoricky bojovaly proti třetímu sektoru. Kromě George Sorose se hutně kopalo i do Bruselu. Ten naopak hrozí střetu zájmů českého premiéra, či slovenskému životnímu prostředí, které má prodlení s desetiletou agendou. Na pozadí dění vytváří neziskový sektor nové projekty podpory marginalizovaných skupin, kterým se zase pár let nikdo nevěnuje.

Čtěte také:

Biztweet Exclusive: Slon v porcelánu a ovládnutí justice

Biztweet Exclusive: Slovenské emoce a české kauzy okolí Babiše

Biztweet Exclusive: Investice, odposlechy a bezradnost státu

Hledáte dobré čtení o kauzách, které hýbou děním, propojeních politiků a oligarchů, či pohled za oponu byznysu? Biztweet Exclusive to všechno obsahuje.

Koupi magazínu také podpoříte novinářskou tvorbu nezávislého projektu, který se věnuje investigativní žurnalistice a chybějícím ekonomickým analýzám v ní.

Srpnové číslo najdete na tomto linku, nebo v našem eshopu. Před nákupem stačí podstoupit rychlou registraci, kde nám postačuje váš email.