Biztweet Exclusive: Investice, odposlechy a bezradnost státu

Nové investiční projekty, podivné popradské odposlechy, kryptoměny a ztráta Moravskoslezského kraje. Nové číslo Biztweet Exclusive.

Červenec přinesl možná překvapivě velký počet ohlášených investičních záměrů. Jeden z nich je v plánu u Frýdku - Místku.

Moravskoslezský kraj však přišel pro spor insolvenčního správce s firmou Zdeňka Bakaly o rekordní dotaci na revitalizaci bývalých důlních prostor.

Špatnou reklamu si dělají i v Popradu, kde nechali významnou kauzu odposlechů vedení města nepochopitelně bez trestního oznámení. Nejvýznamnější kauzu města posledních měsíců navíc tiskové oddělení značně neprofesionálním přístupem bagatelizuje.

Co za tím je se zřejmě nedozvíme. Naopak s jistotou víme, že obchodní firmy operující s kryptoměnou nerespektují fiskální opatření státu a navzdory mohutným obratům neplatí v České republice daně. Stát si s tím neví rady a čeká, jaké řešení mu navrhne Brusel.

Podobně bezradný je i v případě vývozu zbraní do embargovaného Ázerbájdžánu. České zbraně proudí přímo do ohniska živého bojového konfliktu o Náhorní Karabach. Představitelé českých zbrojovek bez okolků navštěvují tamní armádní špičky. Zákony České republiky jsou bezzubé a stát obchodu se smrtí jen tiše přihlíží.

Čtěte také:

Biztweet Exclusive: Slon v porcelánu a ovládnutí justice

Biztweet Exclusive: Slovenské emoce a české kauzy okolí Babiše

Biztweet Exclusive: Ruský vliv, odpor vůči Babišovi a Duckého rébus

Hledáte dobré čtení o kauzách, které hýbou děním, propojeních politiků a oligarchů, či pohled za oponu byznysu? Biztweet Exclusive to všechno obsahuje.

Čtením magazínu také podpoříte novinářskou tvorbu nezávislého projektu, který se věnuje investigativní žurnalistice a chybějícím ekonomickým analýzám v ní.

Červencové číslo najdete na tomto linku, nebo v našem eshopu. Před nákupem stačí podstoupit rychlou registraci, kde nám postačuje váš email.