Biztweet Exclusive: Ruský vliv, odpor vůči Babišovi a Duckého rébus

Exkluzivní rozhovor se spolupracovníkem Alexandra Litviněnka, odvrácení se Babišových spojenců a bezradnost v Duckého směnkách. Nové číslo Biztweet Exclusive.

Ruské tajné služby cíleně budují sítě agentů, spřízněných politiků a podnikatelů, kteří ovlivní atmosféru v středoevropské společnosti s cílem oslabit konkurenční státní společenství.

Na Slovensku je jejich spojencem majitel Tatravagónky, zbrojař Strnad a v Česku i nejbližší okolí prezidenta Miloše Zemana.

Červnové číslo Biztweet Exclusive přináší plné znění rozhovoru s ruským historikem Yuri Felshtinskym. Zkoumá prostředí tajných služeb, které po nástupu Vladimira Putina převzaly agendu bývalé KGB. Práce, kterou dělá stála život jeho spolupracovníka Alexandra Litviněnka, kterého v Londýně otrávili radioaktivní látkou. Zadrženi agenti měli na americkém území zabít i Felshtinskeho.

O politickém vlivu na spravedlnost a veřejné mínění mluví v rozhovoru s Biztweetem i Pavel Franc. Známý právník vede projekt Rekonstrukce státu, který spojil několik českých neziskových organizací s cílem změnit nekvalitní justiční pravidla.

Podle něj je současný přístup vlády Andreje Babiše k justici problémem. Existuje několik podezření o tom, že personálním ovládnutím významných postů kryje český premiér vlastní zločiny. Problém je dokonce natolik vážný, že s oligarchou Rekonstrukce přerušila spolupráci. V minulosti přitom sloužila vytváření pozitivního mediálního obrazu jeho hnutí ANO.

Čtěte také:

Biztweet Exclusive: Slon v porcelánu a ovládnutí justice

Biztweet Exclusive: Slovenské emoce a české kauzy okolí Babiše

Biztweet Exclusive: Most v podsvětí a eurovolby

Na dobré PR může zapomenout i slovenské ministerstvo hospodářství. Slavnostně představen zákon, který měl zakázat vymáhání kontroverzních Duckého směnek nefunguje. Hned první spekulativní pokus dopadl tak, že je dodnes jeden z účtů Slovenského plynárenského průmyslu blokován.

Hledáte dobré čtení o kauzách, které hýbou děním, propojeních politiků a oligarchů, či pohled za oponu byznysu? Biztweet Exclusive to všechno obsahuje.

Čtením magazínu také podpoříte novinářskou tvorbu nezávislého projektu, který se věnuje investigativní žurnalistice a chybějícím ekonomickým analýzám v ní.

Červnové číslo najdete na tomto linku, nebo v našem eshopu. Před nákupem stačí podstoupit rychlou registraci, kde nám postačuje váš email.