Student Agency se v letenkách daří. Utržila přes tři miliardy

Skupina Student Agency, kterou vlastní známý podnikatel Radim Jančura, prodala v loni letenky v celkové hodnotě 3,15 miliardy korun. Je nadále největším prodejcem letenek v Česku

Skupina Student Agency, kterou vlastní známý podnikatel Radim Jančura, prodala v loni letenky v celkové hodnotě 3,15 miliardy korun. Je nadále největším prodejcem letenek v Česku.

"Rok 2015 byl pro leteckou dopravu velmi příznivý. Ceny letenek se u řady destinací ocitly na nejnižší úrovni za posledních pět let a to zákazníky motivovalo k tomu, aby cestovali více," říká ředitelka prodeje letenek Věra Janičinová.

Ceny letenek by podle šéfky prodeje neměli růst ani letos. V České republice se prodej letenek Student Agency meziročně zvýšil o 7 procent na 2,74 miliard korun.

Čím dále tím víc lidí se rozhoduje pro nákup letenek přes internet. Potvrzují to výsledky Jančurovy skupiny meziroční nárůst online prodejů o 11 procent.

Čtěte také: 

České hypotéky lidé splácejí. Úvěr už není strašákem

"Online banky“ už patří mezi hlavní hráče. Air a Fio se předhánějí v tempu růstu

Maloobchod v specializovaných prodejnách roste. Dobíhá tradiční zboží

--

Jak firma uvádí v tiskový zprávě, žebříčky oblíbenosti se v loňském roce nijak nezměnily. Nejvíce Čechů se ze zámořských destinací vydalo do Thajska, na Srí Lanku, Bali nebo do USA, především do New Yorku, Miami a L.A. V Evropě prodejům kralovaly Barcelona, Řím, Amsterdam, Londýn a také Paříž.