Magna kupuje Wipac Czech

Automotive koncern Magna ovládne ostravského výrobce osvětlení Wipac Czech.

Domluvený kontrakt by měl byt stvrzen podpisy během nejbližších dní. Jde pouze o druhou akvizici koncernu v oblasti výrobců automobilového osvětlení.

Wipac Czech navrhuje a vyvíjí přední automobilové osvětlení, především pro evropské luxusní značky. S více než 40 inženýry navrhuje světlomety pro Aston Martin, Bentley, Rolls Royce, McLaren, Lamborghini, Bugatti, Audi, Daimler, BMW, či Porsche.

"Společnost Wipac Czech hraje důležitou roli v růstu našeho globálního podnikání v oboru osvětlení, zejména v předním osvětlení evropských výrobců automobilů," uvedl v tiskovém prohlášení John O'Hara, prezident společnosti Magna Mechatronics, Mirrors and Lighting.

Magna bude mít po akvizici 11 výrobních továren pro osvětlení a tři technická centra. Společnost získala schopnost navrhovat, konstruovat a vyrábět produkty pro osvětlení předních a zadních světel automobilů.

Čtěte také:

Automotive výrobce Magna rozšiřuje výrobu v Chomutově

Digitální revoluce míří do druhého čtení. Poslanci jednají o taxislužbách

Výroba kazet kvůli nedostatku materiálů zpomaluje

Babiš navzdory štědré státní pomoci Slovákům pohrozil

Magna International je třetí největší výrobce komponentů pro automobilový průmysl na světě, ve 29 zemích zaměstnává zhruba 161 tisíc lidí.

V Česku působí prostřednictvím několika dceřiných firem. Některé z nich v roce 2015 změnily název, a to v souvislosti s prodejem interiérové divize španělské společnosti Grupo Antolin: Magna Exteriors Bohemia, Magna Exteriors Nymburk (dříve Magna Exteriors & Interiors Nymburk), Magna Automotive CZ, Magna Cartech.

V Česku působí několik divizí Magny: Magna Seating (Chabařovice, Chomutov, Mladá Boleslav, Rychnov nad Kněžnou), Magna Exteriors (Liberec, Mladá Boleslav, Nymburk), Body & Chassis (České Velenice). Magna v Česku zaměstnává asi 7 tisíc lidí.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu