Automotive výrobce Magna rozšiřuje výrobu v Chomutově

Výrobce autodílů Magna spustí v průmyslovém parku v Chomutově novou výrobnu. Nabere 345 lidí.

Informaci o rozsahu nového náboru prozrazuje dokument společnosti, který aktuálně získal povolení EIA. Podle popisu záměru chce Magna ve VGP Parku Chomutov – Spořice v jedné ze tří výrobních hal, které tam provozuje montovat autosedačky a šít sedačkové čalounění.

Po finalizaci investice bude korporace se sídlem centrály v Kanadě zaměstnávat v Chomutově už 513 lidí. Nová sedačková montovna bude největší výrobou v chomutovském parku.

Magna International je třetí největší výrobce komponentů pro automobilový průmysl na světě, ve 29 zemích zaměstnává zhruba 161 tisíc lidí.

Čtěte také:

Trhy přestaly věřit v prodej košických železáren

Elektromobily v Klášterci naberou 150 lidí

Daimler v Česku rozšiřuje výrobu

 

V Česku působí prostřednictvím několika dceřiných firem. Některé z nich v roce 2015 změnily název, a to v souvislosti s prodejem interiérové divize španělské společnosti Grupo Antolin: Magna Exteriors Bohemia, Magna Exteriors Nymburk (dříve Magna Exteriors & Interiors Nymburk), Magna Automotive CZ, Magna Cartech. V Česku působí několik divizí Magny: Magna Seating (Chabařovice, Chomutov, Mladá Boleslav, Rychnov nad Kněžnou), Magna Exteriors (Liberec, Mladá Boleslav, Nymburk), Body & Chassis (České Velenice).

Továrna Libáň v roce 2015 přešel z Magna Exteriors na Grupo Antolin. Magna v Česku zaměstnává asi 7 tisíc lidí.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu