Babiš přes koupená media šiří fake news

To co zarputile odmítá dělá. Premiér Babiš operuje smyšlenými zprávami přes nakoupená média.

Dlouholetá reportérka Petra Procházková končí v Lidových novinách. Zprávu přinesl server neovlivni.cz. Odchází se slovy, že se nechce účastnit manipulace veřejného mínění, ke které v novinách pod taktovkou premiéra Andreje Babiše dochází.

Důvodem je text údajné zástupkyně humanitární organizace, který podporoval premiérovo stanovisko v otázce syrských uprchlíků. Do redakce Lidových novin jej podle Procházkové poslala přímo asistentka premiéra. Daná osoba je přitom už prokázanou podvodnicí, což bude mít také svou trestně.právní rovinu.

“Odcházím proto, že jsem zjistila, že mě vedení Lidových novin již nedokáže ochránit před politickým vlivem pana premiéra Babiše,” uvedla redaktorka Procházková.

Novinářka už své rozhodnutí oznámila vedení listu. Podle neoficiálních informací odchod zvažují další redaktoři Lidových novin.

Procházková přitom celou kauzu považuje za principiální. „Byli jsme zcela jasně zneužiti panem premiérem k šíření toho, co se snaží prosazovat. A navíc to byl celé fake. Nemám záruku, že se to nebude v budoucnu opakovat,” dodala.

Čtěte také:

Rok kebabu a fake news

Německá policie nabídla data z Panama Papers. Nepřišli pouze Slováci

Politika s.r.o.: Byznys Tomio Okamury

Vzpoura v Lidových novinách doutnala od minulého týdne, kdy noviny otiskly článek, který podporoval premiérovu strategii nepřijímat syrské uprchlíky, včetně dětí. Záhy ale v redakci zjistili, že autorka – údajná prezidentka fiktivního Mezinárodního dětského kříže Taťjana Horáková – je krajně nevěrohodná osoba.

“Šéfredaktor Lidových novin Ištván Léko nám do očí přiznal, že ten dopis jsme dostali přímo z Babišova týmu od jeho asistentky. Osoba paní Horákové není podstatná. Podstatné je, že nám z vlády nebo od pana premiéra přijde text, který se netýká jeho práce, ale podporuje jeho pozici a my to zveřejníme. A pak místo toho, abychom to přiznali, snažíme se odvést pozornost. Je to zkrátka podvod na čtenáře a já se toho dál nechci účastnit,” dodala Procházková.

Zarážející je samotná osoba smyšlené šéfky neziskové organizace. Potvrzuje záměry Andreje Babiše ovlivňovat média z publikace Z Bureše Babišem a jeho příklon k dezinformačním médiím a lživé politice.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu