Lidé žádají na hospodaření s dešťovkou 243 milionů korun

Stát přijal v programu Dešťovka více než 5000 žádostí o dotace. Vesměs jde o běžné domácnosti.

„V obou vyhlášených výzvách v programu Dešťovka bylo dosud přijato 5 081 žádostí v objemu dotací 243 milionů korun. Schváleno je 637 žádostí v objemu 27,8 milionu korun. Vyplaceno bylo již 480 žádostí v objemu 20,3 milionu,“ popisuje Biztweetu aktuální stav zájmu o dotace na hospodaření s dešťovou vodou tiskové oddělení Státního fondu životního prostředí České republiky.

Z celkového rámce, který byl pro druhou výzvu vyčleněna v objemu 240 milionů korun, je v tuto chvíli vyčerpána více jak polovina prostředků. Vetšinou jsou žadateli běžní občané, kteří řeší hospodaření se srážkovou vodou u svého rodinného domu.

„Největší zájem je o dotované systémy na dešťovou vodu určenou pro splachování a současně zalévání zahrady. Z celkového počtu přijatých žádostí tvoří tyto žádosti zhruba 85 procent,“ uvádí fond životního prostředí.

Čtěte také: 

Dobyvatel Nového Zélandu. Český byznysmen mohutně nakupuje půdu

Spolana bude sanovat rtutí zamořenou půdu

FirstFarms koupila Granero Vlasatice

Pilotní program na využívání srážkové a odpadní vody spustilo Ministerstvo životního prostředí v dubnu 2017. S ohledem na velký zájem spustil Státní fond životního prostředí, který Dešťovku s ministerstvem životního prostředí připravil a administruje, ještě v září 2017 vyhlásil druhé kolo a nabídl v něm dvojnásobné množství peněz. Polovinu vyhradil do lokalit dlouhodobě postižených suchem.

Dotační program Dešťovka podporuje tři základní systémy – nádrž na srážkovou vodu na zalévání zahrady, nádrž na srážkovou vodu k zalévání i splachování v domácnosti a systém na recyklaci odpadní vody z domácnosti.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu