Zadržení kolem případu Slovakia Steel Mills jsou na svobodě

Po obří policejní akci vůči podezřelým z organizovaného krácení DPH v případu kolem zkrachovalé ocelárny Slovakia Steel Mills jsou všichni zadrženi na svobodě. Jen sedmi jsou stíháni.

V souvislosti s údajným organizovaným krácením DPH v obchodu s betonářskou ocelí bylo v listopadu 2016 zadržených během obří policejní akce 32 osob ze Slovenska a České republiky.
 
"Na sedm z nich byl zpracován podnět na vzetí obviněných do vazby se kterým se prokurátor úřadu speciální prokuratury ztotožnil a podal návrh na jejich vzetí do vazby," říká pro Biztweet mluvčí prezídia Policejního sboru Slovenské republiky Michal Slivka.
 
Akce s názvem Roxor, v níž bylo zahrnuto 58 daňových kontrol nakonec nepřináší pro údajnou daňovou mafii tvrdé dopady. Zadržení, jehož se zúčastnilo 86 policistů nakonec vede pouze k 7 trestnímu stíhání na svobodě.
 
"Specializovaný trestní soud je však do vazby nevzal. Z uvedeného důvodu jsou stíháni na svobodě. V současnosti probíhají procesní úkony a znalecký posudek," uvádí Michal Slivka. Obviněným hrozí trest odnětí svobody od sedmi do 12 let.
 
Čtěte také:
 
 
 
Policie rozjela případ v lednu 2013, krátce poté byla navázána spolupráce s českou policií a daňovým úřadům, které vytvořily společný mezinárodní vyšetřovací tým. Fiktivní, nebo nadhodnocené zboží - stavební ocel - totiž putoval zejména do Česka. Celkově se uskutečnilo několik zajišťovacích řízení na území obou zemí. V pondělí 7. listopadu 2016 policie zadržela 30 osob, dvě se jí zajistit nepodařilo. 23 osob bylo občany Slovenské republiky a devět občany Česka.
 
Slovakia Steel Mills podle podezření schválně nakupovala nadhodnocený kovový šrot a falšovala rozdíl mezi vstupními náklady, prodejními cenami vyráběných výrobků a podílem fixních nákladů na jejich produkci.
 
Dodavateli zboží hrazeného z velké míry dotačními zdroji byly firmy propojené s majiteli Slovakia Steel Mills. Kromě ukrajinských dodavatelů materiálu jsou podezřelými také čeští a maďarští partneři.
 
 
Biztweet
Odemknout článek

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
Top

Byznys Biztweet Byznys

  • 5 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb

Golden Biztweet Golden

  • 10 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb