Arca a Slovakia Steel Mills? Deratizací se nezabývá

O pohledávky České exportní banky vůči ocelárně ve Strážskem bojovali. O převzetí samotné továrny však Arca Pavla Krúpy zájem neprojevuje.

O pohledávky České exportní banky vůči ocelárně ve Strážskem bojovali. O převzetí samotné továrny však Arca Pavla Krúpy zájem neprojevuje.

Je to jen pár dní po tom, co Biztweet informoval o schváleném plánu dražby slovenské ocelárny Slovakia Steel Mills. Už si však můžeme ze seznamu potenciálních zájemců škrtnout jedno jméno.

O pohledávky vůči společnosti, která dluží České exportní bance 4,6 miliardy korun v minulosti opakovaně bojoval konkurzní podnikatel Pavol Krúpa a jeho skupina Arca.

Arca Capital

O pohledávky České exportní banky vůči ocelárně ve Strážskem bojovali. O převzetí samotné továrny však Arca Pavla Krúpy zájem neprojevuje.

 

V roce 2014 Arca Capital za pohledávky banky nabídla 52 milionů eur, tedy necelých 1,5 miliardy korun. Navzdory tomu, že šlo v poradí až o druhou nejvyšší nabídku, nesouhlas státní banky s prodejem pohledávky do její rukou vysvětlovala korupcí banky. Aktivně nadále za dražbu pohledávky lobbovala.

Zdá se však, že se zájem finančníka týkal pouze obchodu s dluhem. O samotnou továrnu, kterou do mezinárodní dražby posílá soud, Arca zájem nemá.

Čtěte také:

Podezření z podvodu v Slovakia Steel Mills vyšetřuje mezinárodní tým

J&T v konkurzu roku. Skupina koupila od Krúpu pohledávky vůči ocelárnám

--

Sama to jízlivou poznámkou popírá. „Arca zájem nemá, není obchodník se šrotem a nezabývá se ani deratizací potkanů, myší a jiných hlodavců,“ říká mluvčí skupiny Barbora Hanáková.

Na pokyn soudu se čekalo několik měsíců. Konkurzní správce věřil v prodej továrny v tomto roce a soud žádal o povolení již v srpnu. Správce konkurzu má prodat majetek, který připadá věřitelem Česká exportní banka, TERRASTROJ a Autumn League. Jde o pozemek, samotnou budovu továrny a výrobní stroje.

Majetek se bude prodávat v mezinárodním veřejném nabídkovém řízení s účastí odborného konzultanta, kterého určí správce. Jak již Biztweet informoval, odhadovaná cena továrny je 42 milionů eur.

 

 

 

Biztweet

Odemknout článek

Biztweet Exclusive (vydání0119) Biztweet Biztweet Exclusive (vydání0119)

Hledáte dobré čtení o kauzách, které hýbou děním, propojeních politiků a oligarchů, či pohled za oponu byznysu? Biztweet Exclusive to všechno obsahuje.

Biztweet Exclusive

Čtením magazínu také podpoříte novinářskou tvorbu nezávislého projektu, který se věnuje investigativní žurnalistice a chybějícím ekonomickým analýzám v ní. 

Top

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu

Byznys Biztweet Byznys

  • 5 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb

Golden Biztweet Golden

  • 10 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb