Soumrak online sázkařů. Dva velcí hráči opustili Česko

Giganty online sázení William Hill a Betsson opustily český trh. Může za to nový zákon, kterým chce české ministerstvo vyhnat zahraniční internetové sázkové kanceláře.

Operátoři online sázek, ale také brokeři poskytující třeba forexové kurzové sázení z jiných zemí, musí v Česku žádat licenci pro činnost v tuzemsku. Jak uvádí sázkové společnosti, proti licencování nic nemají. Problémem je však vysoké české zdanění.

Operátoři nyní musí platit 35 procent z hrubého příjmu, což je pro mnoho zahraničních firem neatraktivní. Podle herních společností proto raději přesunou aktivity na servery v offshorech.

"Rádi bychom Vás informovali, že po nedávném regulačním vývoji v České republice, William Hill přestane přijímat aktivity od zákazníků v České republice. To znamená, že žádný z výrobků William Hill nebude k dispozici v České republice, i když hráči budou moci vybírat z jejich stávajících zůstatků na účtech," oznámila firma William Hill na stránkách.

Nový zákon regulující hazardní hry je platný od 15.6.2016 a účinný od 1.1.2017. Podle ministerstva financí, které nová pravidla vymyslelo, zákon restrikce z hlediska sídla neklade, naopak podle logiky úředníků umožňuje přístup na hazardní trh v České republice i subjektům ze zahraničí.

„Doposud nebyl zablokován žádný provozovatel, který nedisponuje povolením. Těmto provozovatelům byla v roce 2017 prozatím zaslána výzva k nápravě, tedy aby neprodleně ukončili ilegální provozování hazardních her na území České republice, respektive aby si zažádali o vydání povolení k provozování těchto her,“ říká pro Biztweet mluvčí ministerstva financí Filip Běhal.  

Čtěte také:

Podíl sázek přes internet láme rekordy. Pobočky ztrácejí význam

"Online banky“ už patří mezi hlavní hráče. Air a Fio se předhánějí v tempu růstu

Ivo Valenta: Hazardér se svatozáří

Za provozování hazardní hry bez povolení může resort financí udělit pokutu až do výše 50 milionů korun. „Pokud bude nelegální hra provozována online, Ministerstvo financí vyvine též kroky k zablokování webu s touto hazardní hrou, což však nelze označit za sankci, jedná se primárně o opatření za účelem ochrany hráčů v České republice,“ dodává ministerstvo.

Těmito opatřeními chce stát zajistit vyšší ochranu hráčů, redukci patologických jevů a zajistit efektivnější výnos daní z hazardních her.

 

 

 

Biztweet

Odemknout článek

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
Top

Byznys Biztweet Byznys

  • 5 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb

Golden Biztweet Golden

  • 10 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb