Akcionáři Best Hotel Properties si rozdělí přes 8,4 miliardy korun

Díky prodejům dvou hotelů na konci loňského roku si akcionáři hotelové skupiny Best Hotel Properties rozdělí více než 313 milionů eur, tedy 8,4 miliardy korun

Sice neúplné, ale naplnění plánů, které si v minulém roce stanovili. Hotelová skupina Best Hotel Properties, kterou ovládají finančníci z J&T, chtěla loni prodat tři hotely. Zvládla pouze prodej dvou, ale i to stačí ke splnění cíle - vyplacení zajímavé dividendy.

"Na základě rozhodnutí Mimořádného valné hromady BHP z 30.4.2015 v důsledku snížení základního kapitálu o 315 225 000, - EUR na 35 025 000, - EUR, a to snížením jmenovité hodnoty akcií z 10, - EUR na 1, - EUR, se akcionářům vyplatí částka ve výši 313 123 500, - EUR (což představuje částku 8,94, eura na akcii); na krytí ztrát z minulých období se použije částka ve výši 2 101 500, - EUR. Výplata závazku se zatím ještě neproběhla," konstatuje pro biztweet předseda představenstva BHP Branislav Babík.

Dva hotely - Crowne Plaza Bratislava a Grand Hotel Kempinski High Tatras prodala skupina BHP na poslední chvíli koncem prosince 2015. Oba hotely bude skupina BHP spravovat pro nového majitele a hotel Crowne Plaza Bratislava i řídit na základě smlouvy o franšíze jako dosud. Novým majitelem je skupina Nova Hotels. Ten je spravován fondem Redside, který založila finanční skupina Arca Capital finančníka Pavla Kroupu.

Na Valném shromáždění, které odhlasovalo snížení základního kapitálu, byl určen k prodeji i Hotel Baltschug Kempinski v Moskvě. To, zda by byla výše výplaty akcionářů ještě zajímavější v případě prodeje dvou hotelů Branislav Babík neprozradil. Konstatoval pouze, že se o této atrakci stále vyjednává.

Čtěte také:

Slovakia Steel Mills má hodnotu 1,1 miliardy. Čeká na prodej

Developer získal klíčové povolení pro pražský megaprojekt

Opavia skandálem vybídla konkurenci. Slovenská Sedita zvyšuje produkci piškotů

--

Best Hotel Properties byla loni nejobchodovanější společností na bratislavské burze. Firma si v tiskové zprávě pochvaluje výsledky hotelů na Slovensku. Grand Hotel River Park, Bratislava prošel rebrandingem a od srpna 2015 patří do kolekce The Luxury Collection sítě Starwood. Na základě smlouvy o franšíze ho spravuje přímo BHP. Hotel vykázal růst tržeb o více než 6 procent. Grand Hotel Kempinski High Tatras dosáhl loni 13-procentní nárůst tržeb díky dvoucifernému procentnímu růstu obsazenosti. Hotelu Crowne Plaza Bratislava vzrostly tržby o téměř 17 procent.

Odemknout článek

Byznys Biztweet Byznys

  • 5 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb
Top

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu

Můj stát, moje firma aneb Z Babiše Burešem Biztweet Můj stát, moje firma aneb Z Babiše Burešem

Muj stát, moje firma

Oblíbené motto „řídit stát jako firmu“, které do české politiky přinesl fenomén Andreje Babiše, definuje změny, jimiž česká společnost prošla mezi lety 2013–2021. Populismus kombinován s politikou nenávisti přinesl na pozadí ekonomické konjunktury Andreji Babišovi nebývalou popularitu. Společnost zas nebývale rozdělil a přinesl řadu nevratných změn. Titul Můj stát, moje firma odhaluje skutečnou výši dotací, které pobírají firmy, jejichž konečným uživatelem výhod je Andrej Babiš, jejich neobvyklý úspěch v získávání veřejných zakázek či to, jak podnikatelské impérium oligarchy po jeho vstupu do politiky vzkvétalo. Kniha se věnuje také otázce konfliktu zájmů a stavu, kdy veřejné peníze slouží zájmům velkopodnikatelů. Osobitě sleduje zneužívání politicky získaných pravomocí či pokřivení konkurenčního boje a trhu jako takového. Každému čtenáři také lidsky vysvětlí, jak na tento stav doplácí život běžného občana. Pokud je náhod příliš mnoho, nejde o náhodu. A tou, zdá se, nebyl ani průnik oligarchy Babiše do české politiky. Ideálním načasováním dosáhl toho, co se žádnému jinému velkopodnikateli nepodařilo. Česko řídil jako firmu. Svou firmu.

Podpořte Biztweet Biztweet Podpořte Biztweet

Líbí se Vám skutečně odborná a skutečně nezávislá tvorba Biztweetu?  Na nezávislost se nehráme, nemáme skryté sponzory, majitele, ani dárce, kteří si kupují naši vstřícnost. 

Podporu v hodnotě 1000 CZK můžete provést v našem eshopu. Pokud chcete darovat více, stačí produkt Podpořte Biztweet naklikat v košíku opakovaně. 

Biztweet

Golden Biztweet Golden

  • 10 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb