Záhadná dvojice ovládající módní byznys

Králem konzumní masové módy je Amancio Ortega. Kdo však stojí za luxusními značkami jako Tommy Hilfiger, Jimmy Choo, Michael Kors a Versace?

Budete možná překvapeni, ale vše uvedeno prošlo rukama jediné dvojice mocných módních guruů. Neprosluli však vkusem, ale citem pro náročný byznys exkluzivního oblečení.

Jde o Silase Chou a Lawrence Strolla. Ti za rodinné peníze svých otců založili Sportswear Holdings v roce 1989 a prvním projektem, na kterém pracovali bylo budování značky Tommy Hilfiger. Firmu nakonec po asi deseti letech prodávali se ziskem 1,6 miliardy dolarů.

V roce 2002 podepsali Chou a Stroll smlouvu o pronájmu s Donaldem Trumpem a přesunuli se do prvních tří pater Trump Tower. Později tam otevřeli sídlo luxusní klenotnické a oděvní značky Asprey & Garrard.

V roce 2003 duo koupilo 95 procent exkluzivní značky Michael Kors za 100 milionů dolarů. Kors si ponechal tento jenom 5 procent. Do roku 2014 společnost vydělala 3,5 miliardy dolarů na akciích a miliardu z provozu.

Loni koupili značku Jimmy Choo za 1,2 miliardy dolarů a jak uvádí celebritynetworth, část peněz investovali také do značek Karla Lagerfelda a Pepe Jeans.

Čtěte také:

Americké dynastie. Slavné rodiny drží velkou část majetku USA

Chelsea, Manchester City, či Paříž? Mezi oligarchy vyčnívá jiný

Rainbow Sheikh Hamad

Silas Chou pochází z Hongkongu. Jeho rodina je uznávaným výrobcem textilu a oděvů. Jeho otec, také miliardář, založil společnost South Ocean Knitters, jednoho z největších výrobců a vývozců pletenin v Hongkongu, v němž stále vlastní podíl. V roce 1978 založil spolu s otcem společnost Xiang Zhou Woolen Mills. Ovládá velkou část trhu s oděvními materiály v Asii.

Lawrence Stroll pochází z kanadského Montrealu. Stejně jako Chou byl i jeho otec mogulem oděvního průmyslu. Začínal se značkou Pierre Cardin pro ženy a děti. Později pomohl expanzi Ralpha Laurena,

S Chouem se spojili v roce 1989. Aktuálně koupili za 2,2 miliardy dolarů značku Versace.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu