Politika s.r.o.: Už ho znáte. Jak se však Okamura do politiky vůbec dostal?

Vstup Tomio Okamury do politiky v roce 2012 působil mediálně velmi dobře. Excentrický mluvčí a viceprezident jedné z turistických organizací byl v médiích na roztrhání.

Vystupování šikovného investora, odborníka na cestovní trh a spravedlivého kritika všeho nenormálního z něj dělalo černého koně politického souboje. V době, kdy se měnila forma volby prezidenta na přímou, přišel jako jeden z prvních hlasů, které otevřeně mluvili o správnosti tohoto kroku a možné kandidatuře. Senzace byla zkrátka na světě.

První krok Okamury z reality šou a světel reflektorů k politickým institucím ovšem směřoval do Senátu.

Eknihu Politika s.r.o. můžete objednat úhradou 149 CZK na účet 1027300577/6100. Do poznámky pro příjemce stačí napsat své jméno a na adresu marketing@biztweet.eu zaslat mail, kde si knihu přejete dodat. Vše lze nakoupit také po kliknutí zde.

"Moje kampaň je spíše konkrétní práce. Diskuse s lidmi a návrhy řešení problémů. Billboardy nechme politikům," řekl během mediálního oznámení kandidatury v Zlínském kraji. Politik, který o pár let později patří k největším objednávatelům politického marketingu se od počátku snažil prezentovat jako nezávislý občanský kandidát. Pravdou však bylo, že se ze začátku pokoušel získat podporu KDÚ-ČSL. Tam ovšem o jeho služby zájem nebyl.

Čtěte také: 

Politika s.r.o.: Byznys Tomio Okamury

Politika s.r.o.: Láska k Rusku

Senát, komunál a volby okamurovců

Bez výraznějšího programu dokonale využil mediálního poprasku, který krátce před senátními volbami vyvolal. Ke zvolení v obvodu 80 ve Zlínském kraji stačilo pár článků o jeho tajuplnosti a podnikatelských aktivitách.

Tomio Okamura se rozhodl kout železo dokud je žhavé a záhy po senátním úspěchu oznámil také kandidaturu v přímé volbě prezidenta. Ačkoli se jevilo, že jde o rozhodnutí ze dne na den, bylo zřejmé, že ostrý průnik do politiky chystal už během podnikavých pokusů a mediální aktivity. Čekal jen na první úspěch, kterým bylo zvolení do Senátu Parlamentu České republiky.

 

Ukázka z knihy Politika s.r.o., Tomáš Lemešani