Vodňanská kuřata rozšiřují výrobu

Vodňanská drůbež hodlá rozšířit výrobu. Firma, ze které přijímá výdělky premiér v demisi Babiš bude také nabírat lidi.

Ve firmě z holdingu Agrofert, které konečným uživatelem výhod je Andrej Babiš, bylo v roce 2016 zaměstnáno 541 pracovníků. V souvislosti s modernizací a navýšením výroby se počítá s nárůstem na 605 zaměstnanců.

„Předmětem předkládaného oznámení je vyhodnocení vlivu realizace a provozu záměru „Vodňanská drůbež, a.s., provozovna Vodňany, Nová porážka a zpracování jatečních kuřat“ na životní prostředí. V provozovně Vodňany se produkuje v současné době cca 40 tis. výrobků za rok. Záměr předpokládá rozšíření na 52 tis. výrobků za rok,“ uvádí investor v dokumentu předloženém na posouzení vlivů na životní prostředí.

Čtěte také:

Babišovo Vodňanské kuře rozšíří drůbežárnu v Mikulovicích

Agrofert chystá investici do biopaliv

Vodňanská drůbež je největším zpracovatelem a dodavatelem drůbežího masa v Česku a jediný český zpracovatel kachen (provozovna Mirovice). Na trh dodává chlazenou a mraženou drůbež, díly, polotovary a masné výrobky.

Předmětem předkládaného oznámení je modernizace a rozšíření výroby v provozovně ve Vodňanech. Vybudován bude nový objekt s kompletní novou porážkovou linkou na zpracování 12 tisíc kuřat za hodinu.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu