HB Reavis připravuje demolici budovy Transgasu

Developer spustil přípravu na demolici budovy bývalého Transgasu v širším centru Prahy.

Od 6. 3. 2017 probíhají vyklízecí práce v objektech bývalého Transgasu v dolní části Vinohradské ulice v Praze.

Podle vyjádření společnosti HB Reavis půjde o práce, jejichž provedení nemůže negativně ovlivnit mimo jiné vzhled stavby, životní prostředí nebo bezpečnost při užívání a které nesmějí zasahovat do nosných konstrukcí stavby.

Nejde prý o zahájení demolice. Jedná se o průzkumné, sondážní a vyklízecí práce nábytku a interiérů po předchozím nájemci. Práce budou probíhat v horizontu dvou měsíců.

„V minulých dnech došlo k odborné demontáži prvků vnitřního vybavení budov, které si vybrali pracovníci Národního památkového ústavu a Národního muzea pro své depozitáře. Jde například o původní zábradlí hlavního schodiště, barové sedačky či osvětlení z kuchyně v prvním patře. Většina vybraných prvků pochází z rekonstrukce, která byla provedena vlastníkem v devadesátých letech,“ uvádí mediální zastoupení HB Reavis.

Developer HB Reavis může bourat budovy na Vinohradské ulici v širším centru Prahy. Po zisku povolení EIA teď investor uspěl také s plánem zbavit se budovy Transgas. Brutalistickou stavbu ministerstvo kultury nezachrání a půjde k zemi.

Čtěte také:

CTP spustila stavbu průmyslového parku v Opolí

Ivan Chrenko: Druhý nejbohatší Slovák nechce patřit mezi oligarchy

HB Reavis v Brně narazila. Na odpor Němců

Bývalý Centrální dispečink tranzitního plynovodu na Vinohradské ulici v Praze, který developerská skupina HB Reavis odkoupila od společnosti ČEZ, může být demolován. Takto rozhodlo ministerstvo životního prostředí v rámci posuzování vlivu projektu na životní prostředí EIA i ministerstvo kultury.

To se přiklonilo k expertnímu názoru poradenského týmu a neprohlásilo objekty bývalého ústředí plynárenské společnosti Transgas za kulturní památku.

Mezinárodní developerská skupina HB Reavis původem ze Slovenska sídlí v Lucembursku a působí na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, České republice, Velké Británii a Turecku.

 

Biztweet

Podpořte nás platbou na IBAN CZ8920100000002100602454, anebo nákupem předplatného