„Objímací nadace“ dluží zaměstnancům. Podezírají jí z pyramidy

Hugs Fundation slibující výdělky a pomoc charitě dluží zaměstnancům. Nefunguje ani web „neziskové s.r.o.“

Společnost Hugs Foundation, která slibovala pomoc lidem v nouzi dluží sama svým zaměstnancům. Míří proto do insolvence.

Kuriózní firma dluží zřejmě pestřejší skupině věřitelů. Už nefunguje ani její web a známé jsou také podezření z podvodního obchoního modelu.

Hugs Fundation požadovala od svých členů pravidelní měsíční příspěvky. Z nich měla jisté procento odvádět na vybrané neziskové projekty a charitu. Kromě dobrého pocitu však měli „dárci“ i vydělávat. Tím, že do projektu přitáhnou další lidi.

Model nápadně připomínající multilevel marketing pyramidy zaregistrovalo i ministerstvo financí. Věcí se dle informací biztweetu zabýval Finanční analytický útvar rezortu. Ten je ovšem v konkrétních záležitostech vázán povinnou mlčenlivostí. „Není tedy možné sdělovat jakékoliv informace o konkrétních případech, potvrzovat je či vyvracet,“ uvádí mluvčí ministerstva financí Tereza Peprníková.   

--

Čtěte také:

Krúpa zkouší ovládnout konkurz Slovakia Steel Mills

VÚB napadá český insolvenční soud. Kvůli Savovovi

Bratislavské letiště omezuje spolupráci s firmou kontroverzního podnikatele

Do insolvence Slovakia Steel Mills se prý vložili lidé z mafiánských seznamů

--

Podle podezření úřadů neměla společnost, tvářící se jako nezisková organizace platit nadacím podíly z výběru příspěvků, které na stránkách slibovala. Podíly na výběrech navíc údajně nevyplácela ani samotným členům darcovské skupiny.Hugs Foundation se falešně zaštiťovala Raiffeisenbank a Fio bank, které uváděla jako obchodní partnery. Banky to ovšem dementovaly a ve věci podnikaly i právní kroky.

Zatímco bývalým zaměstnancům dluží Hugs Fundation jenom desítky tisíc korun, jinde bude zřejmě dlužit více. Stránka firmy již nefunguje a kontakty na provozovatele nejsou běžně dostupné.