Jak se Tatranský čaj pustil do proruské propagandy

Rodina Semaňákových, která stojí za úspěšnou likérkou Karloff podniká také v oblasti konspirací. Rozběhla konspirační web a vydavatelství s proruskou politickou a konspirační literaturou.

„Hledáme šikovného a talentovaného člověka, který baží po poznání, miluje čtení a knihy, nikomu a ničemu nevěří, sám hledá správnou odpověď, nedokáže myslet/žít ve stádě,“ uváděl před čtyřmi lety inzerát společnosti Karloff na pracovním portálu.

Nabídku práce redaktora pro vydavatelství zadala společnost, která stojí například za úspěšnou likérkou vyrábějící oblíbený destilát Tatratea, tedy Tatranský čaj populární také v Česku. V jejím čele stojí Erik Semaňák, který převzal byznys po rodičích Janovi a Marii Semaňákové.

Firma, pro kterou má „nevěřící“ redaktor pracovat, se však nazývá Torden. Provozuje stejnojmenný web a stojí za ní sestra jednatele likérky Karloff – Stella. Ta se proslavila pouze fotomodelingem na kalendářích Tatranského čaje.

„Svět se mění neuvěřitelným tempem, nový věk už nastal, tak společně oddělujme zrna od plev. Proto nebudeme dělat všechny žánry pro všechny lidi. Kvalita/člověk, je pro nás důležitější, než kvantita/lidé,“ uváděl dále pracovní inzerát. Na nabídce byl zajímavý například požadavek znalosti ruštiny. A web, pro, který má nová síla pracovat nabízel vysvětlení proč.

Pokud považujete texty projektu Independence za přínosné, staňte se patronem projektu klikem na tento link

 

Mezi tituly, které Torden vydává najdete tituly jako Rusko Krym Historie, Ukrajina Chaos A Revoluce Zbraně Dolaru, Obrazové písmo Slovienov, či tři knihy takzvané Kultury a Tradic našich Předků a první knihu Slovansko-Árijských Véd.

Nacistickou myšlenkou jakýchsi znaků slovanské nadrasy se zabývá také popis webu. „Pokud vycházíme z Platonova učení, že existence světa ideje je prvotní, příčinná a představuje bytí, tak svět věci je následující čili je odrazem světa idejí v našem fyzickém světě je svět věcí, nebo jinak řečeno „Na počátku bylo Slovo a Slovo bylo od Boha a Slovo bylo Bůh… nebo „Bez ideologie není fyziologie“ pak je mimořádně důležité jakou stravou ve formě informací (energií) krmíme naši mysl nebo jakou (p)otravou ji trávíme. Vždyť jak bylo napsáno: Povstane i mnoho falešných proroků a zvedou mnohé. Žijeme právě v tomto věku, kdy zde nezůstane kámen na kameni, všechno bude zbouráno, jenže tato slova se vztahují ke skutečnému bytí čili ke světu idejí. Námi přinášené informace (energie) budou odpovídat našemu stupni/míry poznání, proto nám nic nevěřte a vše si důkladně prověřte, protože i pro Vás platí jeden ze všeobecných zákonů Univerza a sice Zákon svobodné vůle, který Vám umožňuje věřit čemu chcete,“ uvádí Torden.

Na webu, podle něhož svobodu slova uzákonilo tajemné univerzum, nechybí ani sekce článků s dominantním obsahem o ruském patriotismu a zvláštních spiklenectvích v USA a Evropské unii. Samozřejmostí je sekce o zdravé výživě a hromada materiálů konspirátorské legendy Davida Ickea.

 

Platforma Independence sleduje hrozby nezávislosti a demokracie v zemích V4 a Pobaltí. Sleduje hrozby pro vývoj demokracie v regionu, kdo tyto hrozby způsobuje i možné důvody proč. Independence sleduje formy negativních vlivů, klíčové postavy a finance, které za tímto děním stojí. Právě sledovaní finančních toků a postav v zákulisí je tím, co Independence odlišuje od podobných projektů zaměřených na teoretické hodnocení hrozeb demokracie.  

Pokud chcete podpořit projekty Independence, můžete tak učinit darem na Číslo účtu:2600602450 IBAN:CZ29 2010 0000 0026 0060 2450 BIC/SWIFT:FIOBCZPPXXX kod banky 2010