Vláda ani svazy nevědí co se skokanskými můstky

Legendární skokanské můstky v Harrachově jsou na odpis. Po lobbistických snahách přišla apatie a plány vlády zůstaly na tiskové konferenci.

"Je to investice do turistického ruchu, je to sice o sportu, ale myslím si, že je potřeba abychom zainvestovali do toho areálu, aby se tam vrátili zase lidi. Kdysi tam bylo kolem 50.000 diváků, když tam byly závody. Samozřejmě si to napíšeme do seznamu potenciálních investic do sportovní infrastruktury," uvedl s typickým šarmem premiér Andrej Babiš na marko areálu se skokanskými můstky v Harrachově během návštěvy Libereckého kraje počátkem roku 2018.

Po pár měsících se však téma neposunulo. Nadále není známo, kdo má právo na pozemky můstků eventuální dotace čerpat, a tak diskutované téma zůstává nadále skryto za chátrajícími schůdky obřích můstků, které v Česku nemají obdoby.

„Naše akciová společnost nemá se skokanskými můstky nic společného, své dotazy směřujte na Český olympijský výbor nebo na Svaz lyžařů České republiky,“ odpověděl na dotazy ohledně můstků Biztweetu provozní náměstek Sportovního areálu Harrachov Vlatislav Fejk.

Navzdory jeho odporu spojovat akciovou společnost, kterou zastupuje s můstky, je však pravda taková, že právě firma, v jejíž jménu mluví a ovládá ji známý politik a lobista Miroslav Jansta, měla kromě provozu výdělečné části areálu získat také pozemky pod samotnými můstky, aby na ně záhy získala dotace v řádu stovek milionů korun.

Čtěte také:

Morální senátorka Syková

Partnerství pro hotel Thermal s otazníkem

Německá policie nabídla data z Panama Papers. Nepřišli pouze Slováci

Média však na kontroverzi upozornila a předtím submisivní samospráva a sportovní svazy z projektu přepisu pozemků couvly.

Výsledek? Neděje se nic a můstky pomalu upadají. „Nic vyřešeno není a je to zcela jistě běh na dlouhou trať. Řeší se odkup pozemků od státu, řeší se majetkoprávní vztahy,“ uvádí mluvčí Českého olympijského výboru Tibor Alföldi.

K projektu sanace legendárních můstků se nechce navzdory opakovaným výzvám vyjádřit ani Svaz lyžařů České republiky. Kromě hromady politických slibů a dotací napsaných na bianco šeku tak nadále není jasné ani to, kdo si obrovské částky připíše. A trpí tím hlavně sportovci.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu

 

Odemknout článek

Byznys Biztweet Byznys

  • 5 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb
Top

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu

Golden Biztweet Golden

  • 10 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb