U Českých Budějovic se rýsuje obří projekt

Developer shání povolení k projektu, který by postavil haly pro 2000 zaměstnanců.

V městečku Ševětín nedaleko Českých Budějovic by firma C.D.K.K. Investment ráda postavila dvě rozsáhlé haly pro sklady a lehkou výrobu. Přidružená by k nim byla nezbytná infrastruktura rozsáhlé logistické plochy a parkoviště.

"Lokalita záměru je ze západní a jižní strany ohraničena komunikací I/3 a za ní rybníkem Stojčín, z východní a částečně také z jižní strany dokončovanou dálnicí D3. Dotčená lokalita je tvořena bývalým statkem a areálem zahradnictví," uvádí investor v projektové dokumentaci.

Využití hal se předpokládá pro skladování nebo lehkou výrobu, jejich konkrétní náplň není známa, bude upřesněna podle budoucích zájemců o provozování. Čísla v dokumentu ovšem naznačují, že by v areálu mohlo pracovat celkově až 2000 zaměstnanců.

Čtěte také:

Developer chce na Sokolovsku rozšířit průmyslový park

Amulle postaví novou halu v Mikulově

Projekt má kontroverzní rozměr v tom, že průmyslové haly mohou vyrůst také na pozemku bývalého historického statku, který firma vlastní. Za C.D.K.K. Investment stojí podnikatel Jaroslav Čadek. Jeho minulost je poznačena tím, že byl důstojníkem StB. Kromě pozemků u Českých Budějovic vlastní také pražský zámeček Hanspaulka. Jeho majetek se odhaduje na zhruba tři miliardy korun. 

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu