Státy, které neimplementují ICT a Smart technologie včas, ztratí konkurenceschopnost

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková dnes vystoupila na Čínském investičním fóru v rámci pracovního panelu Digitální ekonomika.

Státy, které neimplementují ICT a Smart technologie včas, budou vystaveny vážným socio-ekonomickým problémům a ztratí svou konkurenceschopnost,“ upozornila ministryně Marta Nováková a dodala: „Digitální stát je jednoznačnou vládní prioritou a jeho systémová logika vychází z principu sblížení občana, businessu a státu.“

Nyní je podle ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové velmi důležité, aby implementace digitálních ekonomik vycházela z několika základních principů. Jsou to především otevřenost, transparentnost, efektivní práce s daty ve veřejném sektoru, stejně tak jako ochrana soukromí a správné legislativní a regulační prostředí.

Čínské investiční fórum se koná na Pražském hradě pod záštitou ministryně průmyslu a obchodu. Fórum je organizováno jako podpora iniciativy Pásmo a stezka – příležitosti pro spolupráci zemí 16+1. Letošní už pátý ročník Čínského investičního fóra se koná zároveň poprvé právě ve formátu 16 zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy a Číny. Představuje tak největší a nejvýznamnější setkání podobného charakteru ve střední a východní Evropě.

Milan Řepka

mluvčí MPO ČR