V Česku vychází kniha zavražděného Alexandra Litviněnka. Popisuje, jak se dostal Putin k moci a jak režim v Rusku ovládly tajné služby

V českém překladu právě vychází kniha zavražděného elitního agenta KGB a FSB Alexandra Litviněnka. Napsal ji společně s historikem Jurijem Felštinskim a popisuje v ní, jak se dostal Putin k moci a jak režim v Rusku ovládly tajné služby.

Aktivity tajných služeb jako FSB, či GRU, která stála také za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích, podněcování války v Čečensku a jak se Vladimir Putin plíživě dostal do Kremlu. Také za vyzrazení těchto informací zaplatil bývalý ruský agent Alexander Litviněnko životem. Tento bývalý podplukovník FSB, byl otráven radioaktivním poloniem v Londýně v roce 2006.

Čtěte také:

Trump by Putinovi dovolil ovládnout Evropu, říká historik

Informační zmatek na Twittru. Jak Polsko a Pobaltí zasáhl profesionální trolling

Kniha Rusko v plamenech sleduje mimořádný příběh stojící za falešnými islamistickými útoky na Moskvu a další ruská města, které spustily ruskou invazi do Čečenska. Na základě série oficiálních prohlášení a znalostí Alexandra Litviněnka tento výjimečný text ukazuje, že k útokům islamistů vůbec nedošlo. Šlo o akci naplánovanou tajnou službou FSB s cílem dosadit Vladimira Putina na post prezidenta. Kniha také popisuje transformaci bývalé KGB v síť nových tajných služeb a způsob, jak tyto služby stvořily autoritativní režim v Rusku.

Knihu objednáte také mailem na marketing@biztweet.eu anebo v našem eshopu na tomto linku

Pro české vydání knihu přeložil a upravil spisovatel, analytik a novinář Tomáš Lemešani. Česká verze ostatně vychází ve spolupráci s Lemešaniho platformou Independence, která vydáním tohoto titulu zahajuje svou činnost.

Pokud považujete texty projektu Independence za přínosné, staňte se patronem projektu klikem na tento link

Kniha Rusko v plamenech sleduje mimořádný příběh stojící za falešnými islamistickými útoky na Moskvu a další ruská města, které spustily ruskou invazi do Čečenska. Na základě série oficiálních prohlášení a znalostí Alexandra Litviněnka tato výjimečná kniha ukazuje, že k útokům islamistů vůbec nedošlo. Šlo o akci naplánovanou tajnou službou FSB s cílem dosadit Vladimira Putina na post prezidenta. Kniha také popisuje transformaci bývalé KGB v síť nových tajných služeb a způsob, jak tyto služby stvořily autoritativní režim v Rusku.

Kniha a následné dokumenty byly v Ruské federaci zakázány. Česko je jednou ze zemí, kde dosud kniha nevyšla. 

O autorech:

Alexandr Valterovič Litviněnko: Byl vysoce postaveným agentem KGB a FSB. Byl ostrým kritikem prezidenta Putina, především kvůli jeho politice v Čečensku. Na tiskové konferenci v listopadu 1998 zveřejnil, že dostával rozkazy v rozporu se zákony. V roce 2000 emigroval do Velké Británie, kde získal azyl a v roce 2006 také britské občanství. Na začátku listopadu 2006 byl otráven radioaktivním poloniem a 23. listopadu na následky otravy zemřel.

Jurij Felštinskij: Yuri Felshtinsky studoval historii na Moskevském pedagogickém institutu. V roce 1978 emigroval do Spojených států a pokračoval ve studiu historie, nejprve na Brandeis University, pak na Rutgers, kde získal titul Ph.D. v historii. Byl také postdoktorandem v Hooverově ústavu na Stanfordské univerzitě. V roce 1993 doktor Felshtinsky obhájil doktorskou disertaci na Institutu dějin Ruské akademie věd a stal se prvním občanem USA, který získal doktorát v Rusku.

Tomáš Lemešani: Jako novinář pracoval od roku 2008. Věnuje se zejména byznysu, kauzám a transparentnosti. Kromě psaní pro česká a slovenská média pracuje pro domácí i zahraniční neziskové organizace věnující se boji proti korupci. Napsal a vydal slovenské romány Dôvod a Štokholm, publikaci o byznysové a zákulisní historii Andreje Babiše Z Bureše Babišem, navazující titul Můj stát, moje firma a knihu o českých populistech kolem Tomio Okamury Politika s.r.o. Provozuje server Biztweet.cz a pracuje jako analytik pro ekonomiku, systematičnost politik a byznysové prostředí.

 

Platforma Independence sleduje hrozby nezávislosti a demokracie v zemích V4 a Pobaltí. Sleduje hrozby pro vývoj demokracie v regionu, kdo tyto hrozby způsobuje i možné důvody proč. Independence sleduje formy negativních vlivů, klíčové postavy a finance, které za tímto děním stojí. Právě sledovaní finančních toků a postav v zákulisí je tím, co Independence odlišuje od podobných projektů zaměřených na teoretické hodnocení hrozeb demokracie.

Pokud chcete podpořit projekty Independence, můžete se stát patronem projektu klikem na tento link, anebo darem na Číslo účtu 1027300577/6100 IBAN CZ4961000000001027300577 BIC (SWIFT) EQBKCZPP