Němci už testují otevírání kultury

Mekka nočního a hudebního života Evropy - Berlín - zvažuje postupné otevírání kultury. Pilotními akcemi zjišťuje jak by fungoval noční život ověřovaný antigenním testováním.

Berlínský Senát pro kulturu a Evropu na konci března organizoval prvních několik koncertů i nočních akcí klubech, třeba v Säälchen - Holzmarkt 25, což je víceúčelový prostor stojící na místě bývalého Bar 25. Po dokončení testovacích akcí oddělení Senátu shromáždí data s cílem „nastínit scénář znovuotevření kultury a proveditelnosti událostí“.

Všichni účastníci testů si zakoupili lístek předem a v den konání akce museli projít antigenním testem na určeném testovacím místě. Při vstupu návštěvníci předloží svůj negativní výsledek testu, osobní lístek a průkaz totožnosti, poté musí po celou dobu nosit roušky.

Holzmarkt ve svém prohlášení uvedl, že i když tento test podporuje, „pořádání akce, kde si celé publikum musí předem zakoupit personalizované lístky a poté nechat zkontrolovat svou identitu, není trvalým řešením klubové kultury.” Pořadatel také varuje před vyššími cenami vstupného.

 

Beatshare.cz