Chraňte sebe i své zaměstnance. Koronavirus nemá rád UV záření

Chcete-li chránit sebe, své spolupracovníky a zaměstnance, investujte do UV lamp, které prokazatelně brání v šíření pandemického onemocnění covid - 19, ale i běžnějších forem virů.

Likvidaci prvků koronaviru společně se zničením jinak rozšířených vírů potvrdili i předběžné výsledky čínských a německých vědců. Rozmnožování koronaviru zabraňuje záření i jednoduchým germicidní svítilnou.

O tom, že koronavirus zabíjí i UV záření hovořil v pořadu Pod Lampou slovenského týdeníku Týždeň také slovenský vědec a infektolog Vladimír Krčméry.

Na účinky UV záření upozorňovali už američtí vědci před dvěma lety. Virus H3N2, známý jako hongkongská chřipka, tehdy napadl velkou část americké populace a vyvolal paniku. Jedním z nástrojů, které pomohly situaci stabilizovat byly UV svítidla, částečně dotované vládou. Zaručovaly v místech s jinak výraznou saturací nenáročné a velmi účinné sterilizování nezávislé na množství spotřebované tekutiny, či jiné nedosažitelnosti komodity.

"Před pár dny jsem seděl v letadle a muž za mnou kejchal a kašlal. Hned jsem si pomyslel: Kdyby bylo na stropě světlo s UVC zářením, tak bych chřipku nechytil," řekl k výsledkům zjištění ředitel Centra pro radiologický výzkum Columbia University David Brenner.

UV záření se používá k hubení mikroorganismů i při dezinfekci chirurgických nástrojů. Musí se však aplikovat v nižších dávkách než je pro člověka nebezpečná míra. Nízké dávky specifického UVC záření však dokáží viry likvidovat už ve vzduchu.

Lampy s nízkou úrovní UV záření se využívají i v nemocničních pokojích, či lékařských čekárnách a pobočkách některých často navštěvovaných obchodů a bank.

Baktericidní ultrafialové záření slouží k účinné sterilizaci vzduchu, tekutin a povrchu. Nabídku sterilizačních svítidel najdete na eshopu modernoffice.cz

Použitím germicidního UV svítidla lze zabíjet škodlivé bakterie a mikroby, které mají za následek infekce. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí pacientů ve Spojených státech jsou infekce spojené se zdravotní péčí nejčastější komplikací mezi pacienty léčenými nemocniční péči. Kontinuální dezinfekce světlem redukuje počet škodlivých bakterií jako stafylokok či enterokoky. 

Univerzita Strathclyde v Glasgow také prokázala technologii, že osvětlovací systém by mohl zabíjet nemocniční bakterie.

Určité bakterie mohou přežít na variabilních površích. To je problémem i obávaného koronaviru a kanceláří snažících se o udržení zaměstnanců v jejich prostorách.

Výhody UV osvětlení v boji s viry:

  • pravděpodobný účinek vůči koronaviru
  • prokázána likvidace virů
  • nepřetržitá dezinfekce
  • dezinfekce vzduchu i všech povrchů
  • bezpečné použití v přítomnosti lidí
  • účinné vůči bakteriím a mikrobům.