Symbol devadesátek Jonák. Celebrita, či mafián?

Krásné ženy, obscénní chování, alkoholu a drog co hrdlo ráčí. Bohémský život Ivana Jonáka přilákal spoustu umělců, sportovců i politiků. Kouř bezstarostného života celebrity zastíral zrak veřejnosti, která přehlížela, že jde o mafiána.

K poctivému výdělku měl Jonák na hony daleko. Chtěl peněz mnohem víc a co nejjednodušeji. I proto se stal symbolem podnikavců a spekulantů devadesátých let.

Za mřížemi skončil už za bývalého režimu. Kariéru po propuštění oživoval nejdřív jako popelář, následně vyhazovač, vekslák a taxikář.

Za peníze nejasného původu si začátkem 90. let společně s německým partnerem Helmutem Hugerem založil jeden z prvních velkých halových discoklubů Discoland Sylvie. Nebyla to ledajaká diskotéka, ale místo s drahými drinky, kde se u prvních legálních striptízů, diskoték a večírků setkávala smetánka včetně politiků.

Je veřejným tajemstvím, že na místě probíhaly jednání o dohozených kšeftech, mafiánské porady, ale i diskreditační nahrávání vybraných osob dekadentně řádících se striptérkami a drogami.

Čtěte také:
 
 

Pirát z Prahy Viktor Kožený

Časem se Jonák znelíbil svým bývalým partnerům, zájemcům o jeho trh, ale i těm, které kvůli němu vydírali. Stal se proto opakovaně terčem nezdařilých pokusů o atentát.

Osud okázale oblečeného a šperky vyzdobeného mafiána zpečetily jeho spletité vztahy. Manželka společně s její milencem chtěli Jonáka připravit o část majetků. 

Jonák si proto objednal jejich vraždu. Po soudním procesu byl za nájemnou vraždu odsouzen k osmnácti letům odnětí svobody. Z výkonu trestu byl propuštěn koncem dubna 2014 zejména kvůli jeho zdravotnímu stavu.

Nadále mediálně aktivní a glorifikován bulvárem tvrdil, že chce zase podnikat, ale v únoru 2016 zemřel na důsledky závažného stupně cukrovky. 

 
Odemknout článek

Byznys Biztweet Byznys

  • 5 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb
Top

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu

Golden Biztweet Golden

  • 10 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb