V Itálii zadrželi české zbraně. Měly bojovat v konfliktu na Ukrajině

České zbraně směřovaly proruským separatistům na východě Ukrajiny. Italská policie je zadržela u tamních neonacistů.

Italská policie při zátahu na severu země zadržela neobvykle nebezpečný materiál. V nemovitostech patřících italským neonacistickým skupinám objevila například francouzské rakety Matra Super 530F. Informovaly o tom pondělní zprávy tamních agentur. Zajímavým aspektem ovšem je, že na záběrech z razie vidět také palné zbraně české výroby.

Kontraband dále obsahoval automatické pušky, samopaly, či pistole. Zbraně měli hromadit členové a příznivci extrémně pravicové strany Forza Nuova. Smrtící výbava měla včetně českých zbraní směřovat do rukou proruských separatistů na východě Ukrajiny. 

Čtěte také:

Franc pro Biztweet: Premiér odkazuje , že jeho vláda “maká”. Ať tedy začne

Politika s.r.o.: Tvůrci paralelního vesmíru

Ukrajina loni předala italským úřadům seznam 25 italských občanů, kteří od roku 2014 bojovali v řadách proruských separatistů. Právě jejich vyšetřování dovedlo policisty k zásobám zbraní a přívržencům krajní pravice, kteří z Itálie pomáhají rozdmýchávat smrtící konflikt na východě starého kontinentu. 

Během operace v Turíně, Milánu, či městech Varese, Forli a Novara byli taktéž zatčeny tři osoby. Podle spekulací médií se část těžké výzbroje dostala do rukou italské extrémistické scény z Libye. Jak se tam dostaly české střelné zbraně italská policie vyšetřuje.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu