Kočnerův byznys kryje Krejčířův kumpán

Slovenská média odhalila spolupráci členů gangu Radovana Krejčíře s Mariánem Kočnerem obviněným z objednávky vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky.

Hlavním aktérem je Ivo Hricik. Figuruje třeba v obchodu prodeje bytů v komplexu Urbanice v centru Bratislavy. Marián Kočner byty koupil začátkem roku 2017 prostřednictvím firmy Správa a inkaso pohledávek.

Začátkem letošního roku se jednatelem této společnosti stal Ivo Hricik. Stalo se tak v době, kdy byla velká část Kočnerova majetku zablokována. Hricik několik bytů z objektu prodal a odmítl prozradit, kde peníze z prodeje směřují.

Podnikatel obchodující s Kočnerovými byty není žádný nepopsaný list. Hricik byl českými soudy odsouzen za účast v gangu Radovana Krejčíře. Nyní čeká na verdikt Nejvyššího soudu, kde podal koncem loňska dovolání.

Podle deníku SME Hricik dohlíží také na lukrativní Kočnerův hotelový byznys v horském středisku Donovaly.

Čtěte také:

Švábův gang: koncentrované zlo zneužilo naivitu elity

Mise soudruhů. Vznik Babišova impéria připomíná tajnou akci StB

Bývalý voják z povolání je správcem hotelů Sport Hotel a Hotel Residence. Správu budov, v nichž mají byty také představitelé vládní strany Směr-SD vykonává prostřednictvím firem TOP – Správa a M TCH.

Předsedou představenstva M TCH, která se v minulosti jmenovala MOBIGEM byl v říjnu 2010 Radko Nauš. Ten figuroval také v kaze Krejčířovy snahy nelegálně získat proplacení smyšlených pohledávek ze společnosti Čepro.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu