Miracle Tele s novým kapitálem

Technologická firma Miracle Tele získala od podporovatelů 15,5 milionu dolarů.

Společnost se sídlem v Praze nabízí alternativní služby mobilního operátora. Se sim kartou od Miracle Tele lze volat a používat internet levněji, než u velkých operátorů. Firma totiž na internetu kupuje volné minuty a data zahraničních operátorů.

Projekt však získává rozsáhlý kapitál od podporovatelů nejen díky službám virtuálního operátora. Miliony dolarů do firmy přicházejí díky inovativnímu přístupu, když firma obchoduje v bitcoinech a využívá metodu blockchain.

Díky blockchainu firma slibuje netradičnou míru anonymity a bezpečnosti dat. Blockchain je speciální druh distribuované decentralizované databáze uchovávající neustále se rozšiřující počet záznamů, které jsou chráněny proti neoprávněnému zásahu jak z vnější strany, tak i ze strany samotných uzlů peer-to-peer sítě. Transakce je do systému zapsána automaticky a v reálném čase. Zpětně do ni nemožno zasáhnout.

Čtěte také:

Široký pro Biztweet: Lime mají na kontě již přes 50 milionů jízd

Trhy očekávají jednu z největších IPO historie. V nabídce bude Uber

15,5 milionu dolarů firma vysbírala díky netradiční nabídce firemních podílů. Pro Česko nezvyklou Initial Coin Offering (ICO) spustila loni. ICO je kombinací IPO -veřejné nabídky akcií a crowdfundingu. Namísto akcií prostřednictvím ICO startup nabízí vlastní kryptoměnu, kterou si mohou lidé kupovat za oficiální měnu nebo za jiné kryptoměny. Držitelé kryptoměny však nemají zajištěný podíl ze zisku projektu

Miracle Tele v příštím roce plánuje průnik do rozvíjejících se služeb chytrých měst. V čele pražského startupu je původem Lotyš Andrew Burciks. Ten se už několik let zabývá zaváděním technologie blockchain do firemních obchodních procesů.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu