E-commerce firma Zoot míří do insolvence

Společnost Zoot, která provozuje známý módní eshop zoot.cz, žádá soudy o povolení reorganizace.

Společnost se tak hodlá chránit před věřiteli, kteří by se mohli pokusit o vyhlášení konkurzu firmy.

Zoot loni utržil takřka miliardu korun. Problémem se ovšem stala platební neschopnost. Dluhy se údajně vyšplhaly na tři čtvrtě miliardy. Společnost nestíhá platit závazky dodavatelům, což přiznává i v insolvenčním návrhu.

Čtěte také:

Hospodářská komora: Stát nevytváří motivační programy pro podnikatele po krachu

Češi chtějí ovládnout srbského výrobce barev

Kolem ohrožené firmy začala kroužit známá investiční skupina Natland. Ta skoupila nemalé pohledávky vůči Zootu. O tom, zda bude právě nový majitel, nebo jen investor řešitelem problémů, promluví restrukturalizační plán. S tím bude muset Zoot přesvědčit většinu věřitelů a Městský soud v Praze.

"ZOOT má předjednánu podporu pro navrhovanou reorganizaci u všech potřebných skupin věřitelů – u zajištěných ze 100 procent, u nezajištěných z více než 50 procent, čímž splní podmínky insolvenčního zákona. Pokud soud jeho návrhu vyhoví, chce všechny následné procesní kroky (od první schůze věřitelů po nabytí účinnosti reorganizačního plánu) zvládnout do podzimu 2019," uvádí firma v tiskové zprávě.

 „Ubezpečuji všechny zákazníky, že nákupů zboží od ZOOTu ani dalších poskytovaných služeb se právě zahájená reorganizace nijak nedotkne. Nadále garantujeme bezpečnost plateb i pravidla reklamací, která jsou u nás více benevolentní než požadavky zákona na ochranu spotřebitelů, například vrácení zboží až 30 dnů po nákupu.“ říká generální ředitel ZOOT a.s. Lukáš Uhl.  

Společnost dlouhodobě shání investory. Věřitele, mezi kterými jsou třeba média jako TV Nova, ale hlavně dodavatelé jako Tommy Hilfiger, tak bude Zoot přesvědčovat, aby své pohledávky vyměnili za podíl ve společnosti.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu