Coworkingu se ve střední a východní Evropě daří

Sdílené kanceláře jako volba pro freelance pracovníky a začínající podnikatele zažívá v zemích našeho regionu rozmach.

V posledních měsících expandovaly v zemích Visegrádské čtyřky coworking koncepty společnosti IWG, Spaces, či Wework. Všechny koncepty otevírají pobočky také v Praze a nejsou jediné.

Koncept Flex zas v regionu rozšiřuje koncept, který kombinuje sdílené prostory s možnostmi částečného leasingového získávání soukromého vlastnictví prostorů jejich uživateli.

„Vidíme nárůst počtu podnikatelů a malých podniků, kteří potřebují flexibilní prostor, který jim umožňuje rychle najímat týmy a pracovat na projektových základech,“ říká Kevin Turpin, ředitel výzkumu a poradenství regionu CEE společnosti JLL.

Coworking je čím dále tím víc populární nejen kvůli cenové výhodnosti pronájmu, ale také kvůli možnosti interaktivity a využívaní inovativních komunitních procesů v kancelářích.

Čtěte také:

Zájem o coworkingové kanceláře roste i v Česku

EDS Retail Park chystá českou expanzi


Investice do technologických společností ve střední a východní Evropě v letech 2012 až 2017 vzrostly desetinásobně a globální poskytovatelé flexibilního prostoru v regionu zaregistrovali nové tržní příležitosti.

V Polsku, nejzkušenějším trhu střední a východní Evropy v oblasti flexibilních kancelářských řešení, dosáhla rozloha coworkingu 250000 metrů čtverečních, přičemž Varšava zažila v roce 2018 nejvyšší rozmach coworkingu ze všech evropských měst.

V Praze se pod expanzi coworkingu podepsal také pokles poptávky po kancelářských plochách s rozlohou pod 500 metrů čtverečních.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu