Vstup do Direct pojišťovny vyšel Kúšika na čtvrt miliardy. Plány firmě vychází

Nový kapitál od expartnera finanční skupiny Penta pomáhá Direct pojišťovně dosahovat cíle. Vstup do firmy ho vyšel na 250 milionů korun.

Direct pojišťovna hlásí úspěšný loňský rok. Podle mluvčí Nely Maťašeje má společnost aktuálně 270 tisíc klientů. „Portfolio nám vyrostlo na 1,5 miliardy korun a nový obchod činil na konci roku 2018 zhruba 800 milionů korun,“ prozradila Biztweetu Maťašeje.

Je to něco více než jeden rok, co fond Odyssey 44 Martina Kúšika vstoupil coby investor a strategický partner do české Direct pojišťovny. Detaily smlouvy fondu a skupiny, která tehdy Direct ovládala – Vigo Investments nebyly zveřejněné. Firmy prý podepsaly smlouvu o strategickém partnerství.

I dnes při dotazech na výši investic slovenského finančního žraloka marketing Direct pojišťovny odkazuje na rok starou tiskovou zprávu, ve které žádné detaily kontraktu nejsou. Viditelné je jen to, že Martin Kúšik vstoupil do dozorčí rady. Podle informací českých médií Kúšik koupil polovinu pojišťovny.

Čtěte také: 

23 miliard míří místo Česka do Srbska

Biztweet Exclusive: Slovenské emoce a české kauzy okolí Babiše

Ústup miliardářů. Úpadek gigantů je nejvýraznější za dekádu

Podle informací České národní banky, které Biztweet našel však bylo v květnu 2018 schváleno také navýšení primárního kapitálu Direct pojišťovny o 250 milionů korun. Čtvrt miliardy tedy pochází z peněženky Martina Kúšika.

Odyssey 44 založil Kúšik v roce 2014 v Praze. Hlavním cílem firmy je investovat prostředky, které majitel vydělal ve skupině Penta. Zaměřuje se na moderní projekty menšího objemu, než byl v minulosti Kúšik zvyklý.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu

Odemknout článek

Byznys Biztweet Byznys

  • 5 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb
Top

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu

Golden Biztweet Golden

  • 10 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb