Ústup miliardářů. Úpadek gigantů je nejvýraznější za dekádu

Loni vypadlo ze seznamu dolarových miliardářů 247 podnikatelů. Jde o nejvýraznější úbytek od krizového roku 2009.

Čína loni ztratila 102 miliardářů, Indie 22 a Spojené státy 12. Někteří bývalí miliardáři zažili opravdu tragický rok způsoben špatným rozhodnutím. Jde třeba o Domenica Dolce a Stefana Gabbanu. Nepovedla se jim reklamní kampaň, která byla označována za rasistickou a sexistickou. Vedlo to kromě jiného k zrušení některých přehlídek nových kolekcí. Hodnota jejich firmy klesla za rok i kvůli tomu o dobrých dvacet procent.

John Kapoor, zakladatel Insys Therapeutics, je zas vyšetřován pro vydírání a uplácení lékařů, které měl nutit aby předepisovali sprej Fentanyl. Akcie společnosti v uplynulém roce poklesly o 20 procent.

Čtěte také:

KDK Automotive chce v Tachově růst

Hettich na Vysočině nabere nové lidi

Češi hodlají zvýšit byznys aktivity v Ázerbájdžánu

Kanaďan Frank Stronach žaloval svou dceru Belindu za špatné vedení rodinné firmy Stronach Group. Dceru obvinil z toho, že do manažerských pozicí obsadila přeplácené kamarády. Chce po ní přes půl miliardy dolarů.

Miliardářkou už není ani autorka Harryho Pottera J.K. Rowlingová, která však velikou část peněz převedla do ní ovládaných charit. 29 dolarových miliardářů loni zemřelo.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu