Jak bude vypadat budoucnost dopravy? Města projdou revolucí

Jak bude vypadat doprava budoucnosti? Možností je mnoho. Tyto jsou nejpravděpodobnější.

5- letý horizont

Nástup soukromého letectví byl společně s vznikem rychlovlaků nejvýznamnějším milníkem cestování posledních dekád. Něco podobného lze očekávat i v současnosti. Nezmění se hned druh dopravy, ale nejprve její forma.

Pravděpodobné je i širší zapojení autonomních vozidel do nákladní dopravy. Samostatně se rozhodující vozidla ve skladech či přístavech nenarážejí na externí nečekané vlivy, a tak jsou spolehlivou, levnější a bezpečnou náhradou za lidské síly.

Doprava za dekádu

Podle The Economist bude o deset let převratnou hlavně doprava, která vznikne kombinací jiných již existujících druhů. Vzpomíná například magnetickou levitaci vlaků, která by mohla zrychlit vlakovou osobní dopravu.

Čtěte také:

Dotace na internet mají být k dispozici začátkem roku 2019

Datoví integrátoři z Gauss Algorithmic míří do Evropy i k dalšímu kolu investic

Apple má k dispozici 237,1 miliardy dolarů

Mohutné investice v Číně zas přinesly unikátní projekty testu vznášedel v hromadné dopravě. Ty by mohly jezdit po silnicích i na vodě.

Hudba budoucnosti

Nejen vznášedla na vodě, ale také Hyperloop na povrchu. Po roce 2030 se připravme na výrazné změny.

Velkou novinkou by v období o 15 let mohl být i Hyperloop využíván v hromadné dopravě. Systém kapslové dopravy, který znovu oprášil miliardář Elon Musk hledá hlavně politickou podporu.

Technologie s masivní podporou investic v testech dokazuje, že je rychlá a bezpečná. Potřebuje však výsledky prokázat v reálných podmínkách a větších vzdálenostech. Do té doby si v přeplněných ulicích měst musíme vystačit sr segwayem či elektrickým kolem.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu