Praha připravuje soutěž na městský mobiliář

Hlavní město připravuje novou soutěž na provozovatele městského mobiliáře. JC Decaux věří v přepsání původních podkladů.

Nové vedení pražského magistrátu hodlá v příštích měsících vypsat soutěž na provozovatele městského mobiliáře, přičemž souhlasí s názorem bývalého vedení, které rozhodlo, že provozovatel bude smluvně vázán formou koncese.

„Samotné vyhlášení soutěže na městský mobiliář musí projednat orgány města včetně zastupitelstva až poté, co budou k dispozici další odborné podklady, které se nyní připravují. Jedná se o horizont několika měsíců. Zájmem hlavního města je samozřejmě získat výhodnou smlouvu, ze které poplynou adekvátní zisky - právě proto byla zvolena nejtransparentnější varianta formou koncese,“ uvádí pro Biztweet mluvčí Magistrátu hlavního města Prahy Vít Hofman.

Soutěž by měla udělat tečku za rozsáhlými a dlouhými spory s provozovatelem městského mobiliáře JCDecaux. Praha i konkurence firmě vyčítala údajně vysokou cenu služeb a problematické možnosti smlouvu vypovědět. Zdá se, že znesvářené strany dosáhly kompromisního řešení.

Čtěte také:

Politika s.r.o.: Krátký románek s Blokem proti islámu

Kanál chtějí jen u Ťoka a na Hradě. Navrhují osekanou variantu

Rekonstrukce Thermalu nabírá zpoždění. O bazén projevili zájem dva soutěžící

JCDecaux ovšem doufá, že připravovaná soutěž neproběhne podle not předešlého vedení magistrátu.

"JCDecaux souhlasí s vypsáním zcela nového výběrového řízení na provozovatele městského mobiliáře a pevně věří, že současné vedení MHMP dostojí svým slovům a bude moci garantovat transparentnost a nestrannost soutěže. Naše společnost má totiž oprávněné pochybnosti o podkladech k výběrovému řízení, které na poslední chvíli schválila předchozí Rada MHMP, jelikož je připravoval úředník vyšetřovaný PČR kvůli závažnému podezření z korupce skupinou BigBoard. Je tedy naprosto klíčové, aby tyto podklady nová komise ani v nejmenším nebrala na vědomí a sestavila zcela nové,“ říká pro Biztweet Pavel Slabý, generální ředitel JCDecaux.

Jestliže bude výběrové řízení postaveno na základě transparentní zadávací dokumentace JCDecaux potvrzuje, že se do soutěže zapojí.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu

Odemknout článek

Byznys Biztweet Byznys

  • 5 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb
Top

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu

Golden Biztweet Golden

  • 10 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb