Rekonstrukce Thermalu nabírá zpoždění. O bazén projevili zájem dva soutěžící

Opravu karlovarského hotelu Thermal sliboval ještě v roce 2016 tehdejší ministr financí a dnešní premiér Andrej Babiš. Jeho termíny, ani termíny prezentovány jeho nástupkyní Alenou Schillerovou se nenaplnily a dochází k dalším posunům. O bazénovou část mají zájem dvě firmy.

 

Nejdřív podzim 2017, pak jaro 2018, později zas po prázdninách. Rekonstrukce hotelu Thermal se navzdory slibům ministerstva financí pořád naplno nerozběhla. Probíhají jen dílčí práce. Není známo ani jméno provozovatele hotelové, či bazénové části.

"Otázka strategického partnera hotelu a jeho zapojení do projektu rekonstrukce je v současnosti v řešení, v tuto chvíli tedy není možné sdělovat podrobnosti. Se zahájením rekonstrukce se počítá v letošním roce," odpověděl na dotaz Biztweetu Dominik Maslák z oddělení tiskového a zahraničního protokolu ministerstva financí.

Ministryně Alena Schillerová naposled, v létě 2018, mluvila o zahájení rekonstrukce na podzim loňského roku. Podle zveřejněných smluv však došlo jen k dílčím nákupům nezbytného požárního zabezpečení a technických prvků.

Schillerová naposled na návštěvě kraje mluvila také o tom, že o provozu Thermalu jedná s nejmenovanou tuzemskou firmou se zkušenostmi z provozování hotelů. Proč se jednání tak protahuje a ani po několika měsících nejsou známé žádné detaily, však neprozrazuje.

Změnou prochází také původně zamýšlená komplexní rekonstrukce. Místo zvažovaného projektu společnosti VPÚ Deco, který měl pohltit miliardu je nynější rozpočet ohraničen výškou 580 milionů korun. V čem se má takřka poloviční úspora dosáhnout, hotel ani ministerstvo financí nespecifikují. Provedení nové rekonstrukce je zamýšlené jakousi salámovou, tedy postupnou a částečnou rekonstrukci.

Čtěte také:

ČEB i EGAP v područí ministerstva financí

Vláda ani svazy nevědí co se skokanskými můstky

Výměna českých přístavů v Německu může trvat až pět let

Konkurenční firmy, které nechtějí být jmenovány, rozporují také zkušenosti firmy, která novou projektovou dokumentaci připravuje. Podle veřejných smluv jde o společnost Energy Benefit Centre. Ta podepsala kontrakt se společnosti Thermal – F, která hotel provozuje už v květnu loňského roku. Podle kritiků dosud dělala jen menší projekty a s komplexní rekonstrukci velkého projektu dosud zkušenosti nemá. Ministerstvo financí tuto kritiku nekomentuje.

Druhá a nejnutnější část rekonstrukce se bude týkat bazénové schátralé části Thermalu. Na rozdíl od hotelové části, kde má rekonstruovat čistě ministerstvo financí jako majitel, a to i v případě, že se dohodne s novým provozovatelem, bude rekonstrukci bazénové části spolufinancovat nový partner. I tady se ovšem nabírá zpoždění.

"Pokud jde o komplex bazénu, hotel vypsal veřejnou nabídku na jeho pronájem. V současné době probíhají závěrečná jednání se dvěma zájemci. Na základě upřesnění požadavků bude uzavřena smlouva s vybraným uchazečem. Zahájení stavebních úprav předpokládáme na přelomu letošního a příštího roku," uvádí ministerstvo financí.

V minulosti hrozilo, že tuto část Thermalu stát prodá. Mohlo to ohrozit třeba fungování karlovarského filmového festivalu. Vedení proslulé akce nakonec od státu získalo příslib, že se na majitelské struktuře hotelu nic nezmění.

 

Tomáš Lemešani, podpořte nás nákupem v našem eshopu

Odemknout článek

Byznys Biztweet Byznys

  • 5 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb
Top

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu

Golden Biztweet Golden

  • 10 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb