VGP rozšíří olomoucký technologický park

Belgický investor chce rozšířit Technologický park Olomouc – Hněvotín.

Firma tak reaguje na zvýšenou poptávku po průmyslových a logistických areálech v okolí Olomouce.

„Záměrem je výstavba halového objektu F o celkové zastavěné ploše 137836 m2 (tedy 13,78 ha). V části objektu bude umístěna lehká strojní a elektrotechnická výroba, část výrobků bude určena pro automobilový průmysl. V části objektu budou sklady,“ uvádí investor VGP Park Olomouc 5 v projektové dokumentaci.

Součástí objektu budou administrativní prostory a dvě parkoviště. Olomoucký kraj už vyjádřil souhlasné stanovisko s projektem. Čeká se tedy na poslední sadu povolení, které firma k stavbě potřebuje.

Čtěte také:

Olomoucký výrobce generátorů rozšiřuje výrobu

Bohatství nejbohatších se v roce 2018 snížilo

VGP Park Olomouc se nachází v blízkosti D46 na exitu 37. Tato lokalita je zajímavá pro investory ze spádových oblastí Ostravy, Brna, Přerova, či Prostějova.

VGP Park Olomouc 5 je dceřinou firmou VGP CZ X, která patří do impéria belgické skupiny VGP. Ta spravuje logistické a industriální parky v Německu, České republice, Španělsku a několika dalších evropských zemích.

Společnost VGP je kótována na bruselské burze a pražské Burze cenných papírů. V roce 2016 uzavřela společný podnik v poměru 50/50 se společností Allianz Real Estate.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu