Olomoucký výrobce generátorů rozšiřuje výrobu

Společnost M.L.S. Holice expanduje. V rozšířené výrobě nabere 80 lidí.

Jeden z nejvýznamnějších tuzemských výrobců generátorů chce rozšířit výrobní halu v Olomouci. „Záměr řeší extenzí výrobní haly společnosti M.L.S. Holice. Přístavba bude sloužit k rozšíření stávající výroby alternátorů středního a vysokého napětí,“ uvádí investor v projektové dokumentaci.

V nových prostorech budou probíhat montážní práce, úprava dílů i kompletační montáž hotových výrobků. Za rozšířením výroby stojí zvýšená poptávka zejména ze zahraničí. Vyžádá si také nábor 80 zaměstnanců – 60 do výroby, 20 do administrativy. Celkově bude v olomoucké továrně pracovat 337 lidí.

M. L. S. Holice navazuje na tradici národního podniku MEZ (Moravské elektrotechnické závody), který byl v roce 1993 privatizován a olomoucká pobočka přešla do rukou francouzské společnosti Leroy Somer.

Čtěte také:

Bohatství nejbohatších se v roce 2018 snížilo

Zájmy premiéra a Agrofertu v Maďarsku

Investor chce postavit výrobní a logistický areál u Jihlavy

V roce 2017 byla odkoupena japonskou korporaci Nidec. Sídlo společnosti i oba výrobní závody se nachází v Olomouci-Holici.

Výrobky firmy se využívají jako primární zdroj elektřiny v lokalitách bez rozvodné sítě. Třeba na ropných plošinách, lodích či v polních nemocnicích. Jako záložní zdroje jsou generátory používány při výpadcích elektrické energie v nemocnicích, letištích nebo datových centrech. Menší generátory napájí například telekomunikační vysílače.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu