Ruský prominent kupuje půdu od Kellnera

Ruský holding Miratorg žádá o svolení k nákupu RAV Agro-Orel, patřící do holdingu PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

Holding Miratorg, patřící bratrům Viktorovi a Alexandrovi Linnikovým, podal ruským regulátorům žádost o akvizici RAV Agro-Orel. RAV Agro-Orel je součástí zemědělského podniku RAV Agro.

Podle rejstříků patří 99,95 procenta společnosti RAV Agro nizozemské Bavella B. V., která je součástí české skupiny PPF.

Podnik Rav Agro, založen v roce 2005, se zabývá rostlinnou a živočišnou výrobou. Podle vlastních údajů je pozemková banka společnosti 111 tisíc hektarů, z čehož 36,4 tisíc hektarů se nachází v oblasti Oryol a 74,4 tisíc hektarů v regionu Voroněž.

Čtěte také:

České a slovenské aktivity Ceumed převezme Ceres Pharma

Developer rýsuje obchodní čtvrť v Tuchoměřicích

RAV Agro produkuje zimní a jarní pšenici, kukuřici, slunečnici, ječmen a sóju. V ratingu největších ruských vlastníků půdy se RAV Agro řadí na 41. místo s fondem o rozloze 106 tisíc hektarů. Součástí holdingu je také takřka pět tisíc kusů hovězího dobytku.

Společnost Miratorg Agribusiness Holding byla založena v roce 1995, její aktiva se nacházejí v 16 regionech Ruska, včetně oblasti Oryol. Firma patří zemědělským podnikatelům Linniků, kteří v posledních letech výrazně expandují.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu