Fico v rozhovoru zase zaváděl. Pokračuje v očišťovací PR

Byl to pokus o převrat řízený prezidentem Andrejem Kiskou a neziskovkami George Sorose. Róbert Fico ve velkém rozhovoru zase lhal. A vysloužil si titulní stranu.

Submisivním a nedostatečně připraveným přístupem se o to postarali redaktoři českého týdeníku Euro, kteří konspirační teorie a lživé PR předsedy Směru-SD bez kritiky posunuli do pozice hlavního tématu ekonomického týdeníku.

"Pane kolego, ještě jednou, vláda Slovenské republiky, které jsem byl předsedou, byla spojována s vraždou. Mě vůbec nezajímá asistentka. Přece nemůže o fungování státu rozhodovat existence asistentky nebo její minulost. Vláda byla obviněna z toho, že má na svědomí vraždu novináře. Já se ptám, co se bude dít teď? Představte si, že zjistíme, že to bylo všechno jinak. Tak to mám zabouchat před Pellegrinim na dveře a říct mu: Pane premiére, na shledanou? Všechno zpět? Pokaždé, když si někdo usmyslí zaútočit na vládu, na ni zaútočí? Takhle to nemůže jít dál," odpovídá Fico v části rozhovoru.

Opakovaně tak kopíruje PR strany, která se spojováním vraždy Jana Kuciaka a Martiny Kušnírové s podezřeními kolem úřadu vlády a napojení na mafii, snaží vzbudit dojem, že to, o čem Kuciak v posledním textu psal není pravdou.

Vyšetřování vraždy pokročilo a zatím není pravděpodobné, že by mělo směřovat k italské stopě. Róbert Fico, ale i další poslanci Směru proto v posledních dnech opakovaně převzali pozici poškozených a situaci prezentují tak, že se nic z toho, proč jejich vláda prošla rekonstrukcí, nezakládalo na pravdě.

To je však argumentační faul a nemorální marketingová mlha. Velká část toho, proč se Ficova vláda fatálně otřásla, se potvrdilo. Hlavně to, že si na úřad vlády vybral za svou pravou ruku postavičku ze showbyznysu, která měla velmi blízký a osobní vztah s představiteli italské Ndranghety. Potvrdily se i další vztahy vrcholových úředníků z Ficova okolí, či stranických kolegů s mafií. Nejskloňovanější jméno - Antonino Vadala byl pro tato podezření po vraždě novináře zatčen a převezen do Itálie, kde stojí před soudem.

Čtěte další komentáře autora:

Hamáček je cynik a zvyšuje bezpečnostní riziko

Tonda Blaník na roztrhání. Kampaně proráží dno

Konspirátor Babiš. Premiér blbec, či Orbánův učeň?

Pokud Fico opakuje, že vše proč odstoupil byly lži, naopak lže sám. Jak však v našem regionu platí, stačí lež opakovat a část společnosti ji uvěří. Spoléhá se na to PR Směru, které se nečekaně dostalo na titulku jinak prestižního Eura.

"A řekněte mi, proč bychom měli jít do předčasných voleb? Protože si to přeje neziskový sektor financovaný Sorosem? Nebo že si to přeje slovenský prezident? V roce 2016 proběhly demokratické volby, které jsme opět dominantně vyhráli s téměř 30 procenty. Mým cílem letos na jaře bylo stabilizovat situaci, což se podařilo. Vláda je funkční, parlament je funkční, připravujeme se na volby v roce 2020. Všimněte si, z čeho všeho jsem byl obviněn. Mluví dnes někdo o italské stopě? Já vám garantuji, že kdyby existovala, tak novináři mají tolik informací i zevnitř vyšetřování, že by to bylo každý den na titulních stranách. Žádná italská stopa neexistuje," zopakoval expremiér podpásovku ve vydání s titulkem" Socialista bez lítosti.

Opakovaně se potvrzuje, že Češi mají o slovenské scéně málo informací, jsou stále zvyklí na vyšší politickou kulturu a kritiku ze slovenských médií považují za přehnanou. Tohle kolegům nevyšlo.

 

Tomáš Lemešani, podpořte nás nákupem v našem eshopu