Job Air Technic rozšiřuje hangár. Přibudou dva letouny

Mošnovská opravna letadel na jaře rozšíří kapacity a bude moct přibrat dva nové servisy letadla.

Hangár, který je teď ve výstavbě umožní přijmout do údržby dva další letouny typu Boeing 737 či Airbus A320.

„Především pomůže firmě navýšením skladovacích prostor v logistice a prostor zde najde dílenské zázemí, například kompozitová dílna,“ uvádí pro Biztweet společnost Job Air Technic.

Dle výroční zprávy měla firma k 31. 12. 2017 285 zaměstnanců a v letošním roce se povedlo jejich řady rozšířit o dalších zhruba 30. Společnost se také poohlíží po příležitostech v zahraničí, ovšem pouze na území Evropy.

Job Air se zabývá především opravami letadel Boeing 737 a Airbus A320. Firma se dostala do problémů poté, co ji Česká exportní banka poslala kvůli milionovým dluhům předešlého majitele do konkurzu.

Strnad rozšíří mošnovskou leteckou opravnu. Nabere nové lidi

Strnadovy helikoptéry na Slovensku nechtějí

Strnad oživuje srbskou výrobu

V říjnu 2015 získala soudní povolení k reorganizaci. S věřiteli se dohodla na splacení dluhů ve výši 800 milionů korun. Bývalý majitel - kontroverzní podnikatel Daneš Zátorský - neměl na výběr a kvůli podmínce věřitelů firmu prodal Czechoslovak Group. Dnes mu hrozí několikaleté vězení za více skutků.

Nový majitel mošnovské letecké opravny Czechoslovak Group Jaroslava Strnada, věřitele i soud upokojil splacením části dluhů a investičním projektem s novými zakázkami.

V roce 2017 do firmy vstoupil Optifin Invest slovenských miliardářů Alexeja Beljajeva a Michala Lazara, a to prostřednictvím společnosti Integra Capital, kde mají Czechoslovak Group a Optifin Invest poloviční podíl.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu

 

Odemknout článek

Biztweet Exclusive (vydání0119) Biztweet Biztweet Exclusive (vydání0119)

Hledáte dobré čtení o kauzách, které hýbou děním, propojeních politiků a oligarchů, či pohled za oponu byznysu? Biztweet Exclusive to všechno obsahuje.

Biztweet Exclusive

Čtením magazínu také podpoříte novinářskou tvorbu nezávislého projektu, který se věnuje investigativní žurnalistice a chybějícím ekonomickým analýzám v ní. 

Top

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu

Byznys Biztweet Byznys

  • 5 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb

Golden Biztweet Golden

  • 10 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb