Elton zvýší produkci. Drží se manufaktury

České Primky zvyšují výrobní kapacitu. Nadále se však soustřeďují na limitovanou ruční výrobu.

Hodinářská společnost Elton, která vyrábí hodinky Prim a Prim Manufacture 1949, v příštím roce zvýší výrobní kapacitu.

„V tomto a příštím roce chystá společnost další investice do rozvoje výroby, díky novým technologiím by se měla produkce manufaktury navýšit v řádech desítek procent," uvádí Elton pro Biztweet.

Firma, která patří do impéria miliardáře Jaroslava Strnada, se však i nadále soustředí primárně na výrobu mechanických náramkových hodinek, osazených strojky vlastní konstrukce. Kromě toho vyrábí i hodinky bateriové, které osazuje švýcarským strojkem.

Čtěte také:

Primky chystají nové modely. Strnad hraje na český sentiment

Strnadovy helikoptéry na Slovensku nechtějí

Strnad oživuje srbskou výrobu

„Specifikem výroby je velký podíl ruční práce, mluvíme tedy spíše o manufaktuře. Tomu odpovídá i produkce, která činí celkem asi 2000 ks hodinek ročně. Vzhledem k historickému a kulturnímu kontextu zůstává hlavním trhem pro hodinky PRIM Česká republika. Co se týče exportu, nejdůležitějším a tradičním zahraničním partnerem je Japonsko, kam směřuje asi 10% produkce a firma zde vidí další potenciál růstu,“ popisuje strukturu výroby společnost.

Pro letošní rok společnost připravila speciální edici REPUBLIKA, kterou Elton vytvořil ve spolupráci s designéry ze studia Olgoj Chorchoj a Marvil. Vznikne 100 kusů stříbrných hodinek a 18 kusů v exkluzivní zlaté variantě. Limitované edice jsou vlajkovou lodí produkce společnosti. Mezi další novinky patří také speciální edice modelu - ORLÍK 2018.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu

Odemknout článek

Biztweet Exclusive (vydání0119) Biztweet Biztweet Exclusive (vydání0119)

Hledáte dobré čtení o kauzách, které hýbou děním, propojeních politiků a oligarchů, či pohled za oponu byznysu? Biztweet Exclusive to všechno obsahuje.

Biztweet Exclusive

Čtením magazínu také podpoříte novinářskou tvorbu nezávislého projektu, který se věnuje investigativní žurnalistice a chybějícím ekonomickým analýzám v ní. 

Top

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu

Byznys Biztweet Byznys

  • 5 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb

Golden Biztweet Golden

  • 10 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb