Westbam: symbol technománie devadesátek

Devadesátá léta přinesly kromě jiného také boom techno hudby. Jedním ze symbolů byla megaakce Love Parade, za kterou stál DJ a producent Westbam.

Svou hudební kariéru začal v roce 1978 a pod přezdívkou Frank Xerox se věnoval punku. V tomto stylu také založil dvě kapely - Anormal Null a Kriegsschauplatz. DJingu se věnuje od roku 1983 jako Westbam. Tento alias je poctou Kevinu Donovanovi (Afrika Bambaataa) - jedná se o zkratku Westphalia Bambaataa.

O rok později se přestěhoval do Berlína, kde také vydává spolu s Klausem Jankuhnem svou první desku - 17 – This Is Not a Boris Becker Song. Potom jeho kariéra nabrala velké obrátky - stál u zrodu Loveparade, kde také v letech 1989 - 2008 hrál. Jako producent byl tvůrce Love Parade Anthems od roku 1997 až do jejího ukončení.

Podívejte se také na:

Nine Inch Nails: legendy drsného žánrového experimentu

Fugees: Hlas lidských práv devadesátek

V roce 1991 organizuje první Mayday, která se pustupně stala jednou z největších a nejuznávanějších akcí elektronické hudby v Německu. Spolu s Klausem Jankuhnem stál také za projektem Members of Mayday, s kterým vytvořili několik nesmrtelných hitů.

Je spoluzakladatelem vydavatelství Low Spirit Recordings. Je autorem desítek alb ať už jako Westbam nebo ve spolupráci s Afrikou Islamem jako Mr. X & Mr. Y.