Simon & Garfunkel: fenomén, který inspiroval generaci

Texty charakterizující dobu, uhrančivá muzika a davy fanoušků oddaných kapele. Simon & Garfunkel patří mezi největší inspirace světové muziky.

Paul Simon a Art Garfunkel jsou američtí populární hudebníci známí pod společným jménem Simon & Garfunkel. Potkali se na základní škole v roce 1953, když spolu vystupovali ve školní hře Alenka v říši divů (Simon jako Bílý králík, Garfunkel jako kočka Šklíba). V roce 1957 spolu založili duo Tom and Jerry a okusili první úspěch s malým hitem Hey Schoolgirl. Jako duo Simon and Garfunkel dosáhli slávy v roce 1965 se singlem The Sound of Silence.

Jejich hudba byla uvedena ve filmu The Graduate, díky čemuž vešli do širšího povědomí publika. Jejich poslední album Bridge over Troubled Water bylo poznamenáno několika odklady vydání, způsobenými jejich odlišnými uměleckými názory.

 

Simon a Garfunkel patřili mezi nejpopulárnější umělce 60. let a k jejich nejznámějším písním patří The Sound of Silence, Mrs. Robinson, Bridge over Troubled Water a The Boxer.

Podívejte se také na:

Journey: Základy kombinací rocku s popem

5 let k legendě: Creedence Clearwater Revival

Jsou držiteli několika cen Grammy, byli uvedeni do Rock and Rollové síně slávy a Long Island Music Hall of Fame (2007). V roce 2004 časopis Rolling Stone zařadil Simona a Garfunkela na 40. místo svého seznamu 100 největších umělců všech dob. Od rozpadu dua v roce 1970 se oba zpěváci několikrát sešli ke společnému koncertu. Nejznámější byl Koncert v Central parku, který přilákal 500 000 lidí. (wikipedia)