Koito Czech rozšíří závod v Žatci

Japonský automotive s velkým náborem v Žatci. Koito chce zaměstnat dalších 717 pracovníků.

Důvodem je rozšíření výrobního závodu japonské společnosti Koito, která chce na podzim začít stavět novou výrobní halu na autodíly. Celkem bude v závodě Koito v cílovém stavu zaměstnáno 1402 lidí, z toho polovina tam pracuje už nyní.

Stávající i nová hala se nachází v průmyslové zóně Astra na severním okraji města Žatec v okrese Louny. Plánovaná fáze rozšíření představuje výstavbu nové výrobní haly v návaznosti na stávající část a odpovídající posílení stávající infrastruktury.

Čtěte také:

Waterlogic koupila českou Lux Aqua Czech

Vodňanská kuřata rozšiřují výrobu

Snaha Arca Capital převzít Wiener Privatbank pokračuje

Schválený územní plán předpokládá v tomto území (Průmyslová zóna Astra Žatec) umísťování staveb s průmyslovým a skladovým využitím. V posledních letech proto dochází této průmyslové zóně k výstavbě či rekonstrukci objektů využívaných převážně jako průmyslové, skladové a komerční areály, zabývající se převážně výrobou komponent pro automobilový průmysl.

Areál bude postupně vybudován v období let 2019 – 2022. Společnost Koito Czech, se jako dceřiná společnost japonské Koito Manufacturing, patří mezi největší a nejstabilnější zaměstnavatele v rámci Ústeckého kraje. Z výrobních linek žateckého závodu sjíždějí hlavně světlomety pro automobilky Toyota, Nissan, Suzuki, Renault, Daimler, Bentley, Volvo, Land Rover, Porsche či Audi.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu