Kryptofond nadále roste. Dosahuje rozprávkových zhodnocení

Zhodnocení téměř o 235 procent. Český Kryptofond zažívá snový start.

Roste počet investorů i objem investic. Český fond zaměřený na investice do virtuálních měn se zatím veze na boomu, který se s alternativními platidly spojuje.

„O Kryptofond je poměrně silný zájem. Náš Kryptofond cílí minimálně na třicetiprocentní zhodnocení, samozřejmě se může stát, že bude mnohem vyšší,“ uvádí pro Biztweet Stanislav Ryšánek, který se na Kryptofondu spolupodílí.

V krátkodobém horizontu Ryšánek očekává udržení dubnového rostoucí trendu po několika měsících klesání. Z dlouhodobého hlediska bychom se mohli k závěru roku dočkat podobných cen jako to bylo roku 2017.

Fond řídí společnost CFG Funds. Tu zase ovládá kyperská Comfort Finance Group. S odvoláním na regulatorní pravidla firma počet investorů ani objem kapitálu nezveřejňuje. Každý měsíc údajně zasílá zaregistrovaným uživatelům pravidelný report fondu. Ten obsahuje i celkový vývoj kryptoměn a shrnutí těch nejdůležitějších událostí.

„K nejčastěji investovaným kryptoměnám patří přirozeně ty nejznámější, jakou jsou například Bitcoin, Ethereum nebo Monero. Obecně vzato tyto „tradiční“ kryptoměny volí lidé spíše konzervativní a hledající v rámci vysoké volatility určitou stabilitu. Na druhou stranu jsou zde i lidé hledající nové příležitosti, kteří neváhají riskovat. Tito lidé investují do nově vznikajících projektů s vysokým rizikem,“ říká Stanislav Ryšánek.

Čtěte také:

Chris Larsen. Pravda a šílenství kolem virtuálních měn

Tajemný zakladatel Bitcoinu: Anonym, který je miliardářem

Český bitcoin expanduje do dalších zemí. Očekává stoprocentní nárůst

V investičním světě podle investora bývá rozumnější investici diverzifikovat a tím se snažit vybalancovat riziko a přínos zároveň. „Naše strategie spočívá v „Buy and Hold“ to znamená kryptoměny nakoupit a neobchodovat s nimi. Pravidelně nicméně přehodnocujeme skladbu portfolia a průběžně ho obměňujeme v závislosti na dění na kryptoměnových trzích,“ popisuje styl investic Ryšánek.

Od založení Kryptofondu do 28. února 2018 firma proklamuje zhodnocení prostředků o +234,8 %, po odečtení všech poplatků. „Málokdy se povede přesně určit, která kryptoměna vzroste, či klesne, a proto je bezpečnější kryptoměny držet. Budeme sledovat vznik nových technologií založených na blockchainu, vývoj regulací a důležité zprávy ze světa, abychom získali celkový nadhled a byli schopni reagovat na případné změny,“ dodává Ryšánek.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu

 

Odemknout článek

Biztweet Exclusive (vydání0119) Biztweet Biztweet Exclusive (vydání0119)

Hledáte dobré čtení o kauzách, které hýbou děním, propojeních politiků a oligarchů, či pohled za oponu byznysu? Biztweet Exclusive to všechno obsahuje.

Biztweet Exclusive

Čtením magazínu také podpoříte novinářskou tvorbu nezávislého projektu, který se věnuje investigativní žurnalistice a chybějícím ekonomickým analýzám v ní. 

Top

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu

Byznys Biztweet Byznys

  • 5 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb

Golden Biztweet Golden

  • 10 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb