Podivný idol xenofobů Olivie Žižková

I z xenofobie a neonacismu se dá udělat byznys. Uvědomuje si to také Olivie Žižková, která svými bizarními výstupy podporuje extrémisty v celém regionu.

Je 16. března 2018 a u soudu v Banské Bystrici stojí desítky vyholených neonacistů. Uvnitř instituce soudí poslance Kotlebovy strany Milana Mazureka. Ten byl uznán vinným z hanobení národa, rasy a přesvědčení v souběhu s přečinem podněcování, hanobení a vyhrožování osobám pro jejich příslušnost k některé rase, národu, národnosti, barvě pleti a etnické skupině.

To samozřejmě rozbouřilo na ulici protestující neonacisty. Kromě drsného skandování a potyčky s policisty si čas během procesu zkrátili roztomilým vystoupením Olivie Žižkové. Česká zpěváčka zazpívala kromě xenofobních hitů třeba kousek Dary Rolinsové „Keby som bola princezná Arabela“.

Nejde o první bizár, který táto zpěvačka překvapeným kolemjedoucím připravila. Svými účastmi pravidelně podporuje protiislamské a neonacistické pochody na Slovensku v Česku i Polsku. Na závěr vystoupení nezapomene nabízet svoje CD, či tričko.

Bizarní neonacistická písničkářka se vyučila kuchařkou na učilišti v Hradci Králové a účinkovala v ochotnickém divadle.

Po vyučení v roce 1994 se jí narodil syn Petr. Od té doby zpívala po barech na Náchodsku a okolí. V roce 2001 vyhrála pěveckou televizní soutěž „Caruso Show“. Při natáčení TV pořadu „Začínáme“ se seznámila s bubeníkem Janem Žižkou, za kterým se odstěhovala do Prahy a krátce na to se za něj provdala. Kromě příjmení si úředně nechala změnit i jméno Olga, které neměla ráda, na Olivie, které jí vybral manžel.

Na svatbě jim byla za svědka slovenská zpěvačka Dara Rolins, která byla od dětství jejím vzorem a se kterou ji seznámil manžel. Olivie Žižková pak účinkovala jako sboristka na turné Dary Rolins „Whats My Name“ a později vystupovala s jejími písněmi jako „Darinka Rolincová REVIVAL“. V roce 2005 jí Petr Janda a jeho vydavatelství „Best I.A.“ vydal rockový singl „Holka s mašlí“. V letech 2010–2013 spolupracovala s hercem malé postavy Jiřím Krytinářem na několika pořadech, např. na divadelní pohádce, zpívaném pořadu pro děti a zájezdovém show „Dívám se vzhůru“. V roce 2011 natočila a vydala liturgické CD „Blíž k Tobě…“.

Čtěte také:

Politika s.r.o.: S Úsvitem svitlo jen na Okamurově účtu

Politika s.r.o: Kdepak ty peníze jsou?

Financování Okamurovy kampaně bude prověřeno do konce léta

S manželem se věnuje americké country music převážně s českými texty, ke kterým si hudbu píše většinou sama. Mezi další pořady patří „Osmdesátky“, „Čtvrt století s Mistrem“, a pro děti divadelní pohádka a zpívaný pořad. V roce 2016 se stala známou písní Evropo dýchej, která reaguje na uprchlickou krizi v Evropě. V roce 2017 s manželem nazpívali volební klip Já volím SPD na podporu strany Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Další písní podpořila kandidaturu Miloše Zemana.

Zpěvačka má na další písně, z nichž je znát, že se děsí islámu a uprchlíků přicházejících z islámského světa. Ve svých písních vyzývá Evropany k tomu, aby táhli za jeden provaz a hájili své křesťanské kořeny před muslimy. Poslední písní je „Evropa je v průseru“.

„Díky pánům z Bruselu, Evropa je v průseru. Mají v bankách miliardy, chudý lid však trpí hlady,“ zpívá Žižková v novince.

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu

 

 

Odemknout článek

Biztweet Exclusive (vydání0119) Biztweet Biztweet Exclusive (vydání0119)

Hledáte dobré čtení o kauzách, které hýbou děním, propojeních politiků a oligarchů, či pohled za oponu byznysu? Biztweet Exclusive to všechno obsahuje.

Biztweet Exclusive

Čtením magazínu také podpoříte novinářskou tvorbu nezávislého projektu, který se věnuje investigativní žurnalistice a chybějícím ekonomickým analýzám v ní. 

Top

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu

Byznys Biztweet Byznys

  • 5 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb

Golden Biztweet Golden

  • 10 Kreditů
  • Přístup k exkluzivnímu obsahu
  • Objednávka služeb