Americká libová parta Cypress Hill

Různé žánry, pohodový rap a miliony fanoušků. Cypress Hill patří ke klenotům světových zlámaných beatů.

V roce 1988 se dala dohromady skupina se jménem Cypress Hill. Prodali nad 15 miliónů desek a obdrželi 15 multiplatinových, platinových a zlatých ocenění. Původně se kapela jmenovala DVX, která byla v sestavě: T-Funk, Mellow Man Ace, B-Real a Sen Dog. Asi po roce B-Real a Sen Dog kapelu opustili a seznámili se s Muggsem.

Jejich první album se jmenovalo Cypress Hill, které vydali v roce 1991. Hitovkou se stala písnička How Could I Kill A Man, vystoupala na první příčky hitparád.

Druhé CD vydali v roce 1993 a jmenovalo se Black Sunday . Cypress Hill opět zapůsobili s písničkou Insane In The Brain. V roce 1996 byl také B-Real postřelen do zad a málem to nepřežil. B-Real tvrdí, že kdyby u něho nebyl Sen Dog, nejspíš by to nepřežil.

V roce 1995 vydali desku s názvem Temples Of Boom. Asi největším hit byla píseň Throw Your Set In The Air . Dostali za ni zlaté ocenění a Sen Dog opustil kapelu kvůli své rockové skupině SX10.

Poté co se Sen Dog vrátil v roce 1997 vydali Cypress Hill další desku pod názvem IV. Tahle deska se velmi povedla. Divné je, že v album verzi songu Tequila Sunrise vystupoval Barron Ricks a ve video verzi Sen Dog.

V roce 1999 vydali desku pod názvem Los Grandos Exitos En Espaňol, která obsahovala většinu starších písní, ale nazpívaných ve španělštině.

Cypress Hill po roce vydali novou desku Skull and Bones, která obsahuje spíš Metal a Rock. Největším hitem je patrně Rock Superstar, která byla nazpívána i v jiné verzi (Rap Superstar). Ukázkou metalu je hlavně píseň Get Out Of My Head a A Man, kterou nazpíval pouze Sen Dog.

Podívejte se také na: 

Budoucí legenda Alt-J

Fugees: Hlas lidských práv devadesátek

Jonny Lang: Pro blues nemusíš být černý ani mrtvý

V roce 2001 vydali desku s názvem Stoned Raiders. Hitem se stalo Lowrider. Po třech letech byla vydána deska s názvem Till Death Do Us Part, s kterou dokázali, že chtějí být ještě dlouho.