Snaha Arca Capital převzít Wiener Privatbank pokračuje

Arca Capital pokračuje v procesu zisku regulačních povolení pro převzetí rakouské Wiener Privatbank.

Některé informace o komplikacích převzetí, které se objevovaly začátkem roku v rakouských médiích, tak podle skupiny nestojí na reálném základě.

"Bavíme se o konsolidovaném celku zhruba 300 společností a působících v 12 zemích. Samozřejmě, že jsme opakovaně dokládali a aktualizovali dokumenty. Vždyť se bavíme o "živém organismu", kde se změny dějí každým dnem. Zároveň jsme prvním východoevropským uskupením, které se snaží získat rakouskou banku," komentuje pro Biztweet proces převzetí partner Arca Capital Rastislav Velič.

Čtěte také:

Krúpa na ústupu. V Arce jde do popředí Rastislav Velič

Krúpa: Plánujeme uskutečnit demonstraci v Čechách

Krúpovy potraviny expandují do Prahy. První pobočku otevřou v Sapě

Právě on je tím, kdo s myšlenkou vstoupit do rakouského bankovnictví přišel. Po zářijovém oznámení plánu vstoupit do Wiener Privatbank odhadoval dobu převzetí na polovinu roku 2018.

Wiener Privatbank je privátní banka zaměřená na bankovní služby, poradenství a správu aktiv se sídlem ve Vídni. Dohoda podepsaná na podzim nezahrnuje realitní projekty Wiener Privatbank, které budou vyčleněny z portfolia banky. Transakce podléhá schválení rakouského Orgánu pro dohled nad finančním trhem (FMA).

 

Biztweet, podpořte nás nákupem v našem eshopu